| SimonaNicoleta20 a întrebat:

As vrea sa va spun povestea mea, as vrea sa fiu ascultată, cine vrea sa mă asculte puteti sa imi dati cu hate, puteti sa ma judecati. In primul rand sunt fata si sunt intr-un conflict cu alta fata de aproximativ 5 ani pentru un baiat. Eu acum 5 ani am iubit un băiat si i-am spus ce simt pentru el si el mi-a vb urat si m-a injurat nasol si ca nu sunt pentru el si eu de atunci nu il mai suport. Faza este ca si ea l-a placut atunci si inca il place si de atunci nu imi da pace, fata se ia de mine, ma amenință, a trimis pe prietenii ei sa ma urmărească, sa ma violeze, e tipul de fata mahalageoaica si tot ma înțeapă mereu ca hai sa iti fac combinație cu el, hai nu iti place de el uite ce frumos e, hai ca e single. Faza e ca eu cu băiatul nici nu ne bagam in seama sau ceva, nici nu vreau. Va rog ajutati-ma, nu mai stiu ce sa fac, nu mai pot, vreau sfatul vostru. Am cedat, nici cu parintii mei nu pot vb ca nu sunt apropiati de mine si cu baiatul nici cu el nu pot vb, puteti sa imi spuneți orice nu ma interesează.

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Tu nu ai pe nimeni mai apropiat care să te susțină / ajute?

| Freya1 a răspuns:

Tu probabil esti o fata mai timidă si retrasă si isi permite sa faca asa. Daca tu crezi ca nu poti sa ii faci fata singura păstrează distanță față de ea sau cere ajutorul unei persoane mai mari (sora, mătușa, frate, var) pentru ca nu e ok sa stai asa. Poti sa ajungi si la poliție pe tema asta.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Freya1):

Da dar nu am frati si miw frica sa ii spun altcuiva ce mi se întâmplă si ai dreptate sunt de acord cu tine chiar sunt cum ai zis Mulțumesc crezi ca o sinucidere ar pune capat la tot

| Freya1 a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Dacă tu te gândesti ca e ok sa te sinucizi din cauza unei tute geloasă ce crede că acel băiat e in limba după tine sau ca ei nu ii iese pasenta din cauza ta ai si tu probleme.
Ea initiativa si spune-i in fata sa nu iti mai zică despre acel băiat si sa iti de-a pace si punct.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Freya1):

Multumesc mult pentru ajutor si pentru sfaturi

| Celcestietot a răspuns:

Urmează-l pe Iisus și vei fi bine.

| Andreeush a răspuns:

Și de ce nu te îndepărtezi de ei?

| Dismally a răspuns:

Daca te ameninta apeleaza la Politie, cred ca e cea mai buna solutie in cazul tau.

| gemeni6226 a răspuns:

Ai scris ce a facut fata cu tine dar tu in acesti 5 ani ce replici ai facut ca nu se lasa de tine? ii dai ignor la amindoi si totusi se iau de tine? daca da spune-le-sa iti dea pace ca iubesti pe altcineva.Frica te doboara trebuie sa le areti ca nu ti-e frica ca in 5 ani au fost doar amenintari fapte nu asa-i? vor sa te tina atunci in frica ca se distreaza pe tema asta ca tie ti-e frica.Incearca sa fii un pic mai tare sa dai ignor tuturor amenintarilor ba mai mult forteaza-te sa te areti indiferenta si ba mai mult sa incerci sa razi de ei atunci cred ca o sa dea rezultat.Incerca sa-i vezi mici si neimportanti, daaca reusesti sa schimbi ce vei gindi despre ei nu vor mai avea nici o forta asupra ta.Au o forta pana ii lasi. Stiu nu e usor dar merita efortul sa-i vezi mici si neimportanti.Un fel de tintari care vor doar sa te piste.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru gemeni6226):

Ea nu el eu si cu el nici macar nu ne vb nu ne bagam in seama ea imi face probleme

| gemeni6226 a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Inteleg eu, eu m-am referit la oricine ti-ar face problema dar uita na eu consider ca daca nu e ok sfatul meu consider foarte buna si parerea utilizatorului natalianatyar

| SimonaNicoleta20 explică (pentru gemeni6226):

Da multumesc frumos pentru sfaturi si ca m-ai ajutat