| Bubaaa12 a întrebat:

Buna, imi place de un baiat dar nu stiu daca si lui ii place de mine, am impresia aceea tampita ca poate se comporta frumos cu mine doar ca si cum am fi prieteni. Ma saruta pe obraz etc... tot timpul ma ia in brate si face glume dragute despre mine cateodata mai imi scrie... dar cam rar. Voi ce ziceti, ma place si ar vrea sa fie cu mine sau doar se compoarta frumos cu mine ca fiind o prietena? Am observat ca cu ceilalti nu e asa, am iesit cu el la gratar aseara si cand am baut de la el din pahar a zis ca,, pot zice ca te-am sarutat’’ P.S cred ca e asa si fiindca s-a despartit recent de o fata.Nu credeam vreodata ca o sa imi placa de el dar uite ca s-a intamplat.

Răspuns Câştigător
| Heavenonearth a răspuns:

Lasă să curgă de la sine ce este între voi,şi dă-i timp să îşi revină de la despărţirea nefericită.Fii alături de el ca amică, bună prietenă şi el se va îndrăgosti de tine, la fel şi tu. Încurajează-l când are nevoie, mai ales din partea ta.Îi vei atinge inima şi se va apropia de tine într-un mod neaşteptat şi vei fii surprinsă. Fii tu insăţi şi să nu fii o domnişoară falsă în ochii lui, pentru că el e la vârsta în care pune suflet şi creşte din toate punctele de vedere. El flirtează cu tine în mod romantic dar şi amuzant cu tine, aşa că nu te speria.Dă-i şi tu un "semnal" din partea ta să ştie că îl placi. Succes!

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Data te place, sa te cheme in oras si sa iti spuna personal asta. De altfel exista posibilitatea sa te foloseasca ca pansament daca s-a despartit recent, deci sa mai astepti o perioada. Poate sa se reimpace cu fosta si tu sa ramai cu ochii in soare.

| Bubaaa12 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Poate e mai rusinos si nu poate sa faca primul pas?

| Bubaaa12 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Am observat ceva si in privirea lui nu stiu ce sa zic poate sunt eu mai nebuna

| Zarzarica171999 a răspuns:

Hmm...Exista și varianta asta, sa țină la tine ca la o amica, dacă va înțelegeți foarte bine sau chiar sa te placa în secret. Oricum nu grabii lucrurile, lasă totul sa vina de la sine?