| kiduuu a întrebat:

imi place de un baiat de 1 an.in timpul asta am fost impreuna de mai multe ori dar ne am despartit din cauza lui mereu.am avut prieten pe care l am inselat cu el... mi a parut foarte rau si ne am impacat.se comporta urat cu mine, ma injura si spunea lucruri nasoale in urma mea neadevarate.nu l am mai vazut ceva timp, apoi n am mai vorbit jumatate de an dar eu tot tin la el.sunt cu acelasi baiat dar simt ca nu mai tin la el.ne certam zilnic aproape.am fost cu celalalt acum cateva seri, ne am sarutat iar el tremura tot. avea emotii si nu mai stia ce sa faca.tremura si ma tinea in brate.pe mess e mai distant nici nu mi raspunde uneori.cand ne am intalnit ma tinea in brate si mi a zis "acum chiar pot spune ca te iubesc.nu mai am ce zice. te iubesc"chestia e ca eu sunt plecata si nu ne vedem 2 saptamani de acum. el mi a promis ca va fi bine dar el nu e genul cuminte.acum nu stiu ce sa cred a zis ca nu vrea sa faca relatia publica, cu asta am fost de acord dar nu stiu motivul lui. ce sa fac? eu il iubesc mult dar el uneori e rece, alteori parca nu e el.atunci cand suntem face to face+ ca are si antecedente.va rog mult

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fa mereu ceea ce simti, gandeste cu inima dar si cu mintea; acel baiat te-a facut sa suferi nu? S-a comportat urat cu tine, te injura, etc...nu prea te merita, dar sa iri spun ceva; oameni se mai schimb si abia cand pierd pe cineva realizeaza ca au gresit, asa daca ar fi sa gandesc logic as spune sa nu il bagi in seama pe cel care te-a facut sa suferi si sa uiti de el, dar faza e e ca si eu am trecut prin ceva similar.Adica am fost cu un baiat aproape un an, el m-a facut sa sufar mult, la fel cum ti-a facut si acesta, destule mi-a facut dar eu tot am tinut la el.Am suferit mult din vina lui dar uite ca iubirea a fost mai puternica si din aceasta cauza m-am impacat cu el si l-am iertat pentru tot ce mi-a facut, nu stiu daca am facut bine sau nu dar am facut ce mi-a dictat inima si acum suntem fericiti impreuna, chiar am vazut ca ma iubestehappy. Bun, ceea ce vreau sa spun e sa te gandesti bine si sa stii ca oricine merita o sansa.

| cosm1n_9149 a răspuns:

Tot tin la el.sunt cu acelasi baiat dar simt ca nu mai tin la el
Fata nici tu nu sti ce vrei. cand te hotaresti sa ne anunti si pe noi.
Mony daca te iubeste nu te injura si se comporta asa cum sugerezi tu si kiduu, dar voi la 15, 16 ani habar nu aveti de asa ceva. Daca face asta odata o sa o mai repete si atunci ce faci. ca de la o injuratura la o palma nu e cale lunga, dar cand iubesti cum spui tu iei si palme si injuraturi si tot tacamul, pana la urma asta inseamna,, iubirea"
Eu zis sa incetati sa dati sfaturi ca nu sunteti in masura de asa ceva!
Si tu kiduu ca l-ai inselat ti-as fi dat si doua palme nu, numai ca ti-as vorbi urat.
Cum poti sa zici ca il iubesti si apoi il inseli, esti patetica, ma dezgusti!
Probabil ca amandoi sunteti la fel.

| andreea25red a răspuns:

Intradevar un tip care nu te pretuieste inseamna ca doar te foloseste. o dragoste veche se uita cu una noua.incepe sa te gendesti in primul ramd la tine ca femeie ceea ceti doresti si ceea ce meriti. iar faza cu relatia publica e mai mult deecat evident ca nu vrea sa fie vazut cu tine.cand te intalnesti cu el data viitoare spune doar atat:stii m-am gandit mult si am ajuns la concluzia ca eu nu am pret iar tu nu ai valoare.nu ma meriti.sunt prea buna petru tine"apoi intoarcete si pleaca.