| anonim_4396 a întrebat:

Help,probleme in dragoste!sad Sunt de doi ani cu un baiat si il iubesc enorm, as innebuni fara el.Ne-a mers bine pana acum, dar in ultima perioada parca s-a stricat tot.Ne certam des, el nu ma mai alinta decat foarte rar si il vad cam rece fata de mine.Ai mei vor sa ma trimita la facultate in Oradea la toamna iar el intelege prin asta ca o sa ne despartim petru ca eu il voi insela etc.Nu are incredere in nimeni, fosta iubita l-a inselat dupa 3 ani iar asta l-a distrus.Cum sa fac sa il apropii iar de mine,poate chiar mai mult ca sa ma creada si sa nu inteleaga prin asta o despartire? Il iubesc prea mult,cand ne certam simt ca o iau razna,nu am somn, nu am chef de nimic.Iar el nu crede toate astea...

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inseamna ca nu are incredere in tine sau gaseste o scuza numai sa se desparta de tine, vorbeste cu el pe tema asta si spune-i ca nu vrei sa il pierzi

| VadTot a răspuns:

Buna! Ar Trebui sa te gandesti bine ce vrei de la relaţia ta si să aveţi o discuţie extrem de serioasă! Dacă Te iubeşte la fel de mult precum îl iubeşti tu pe el Ar Trebui sa accepte sa mearga cu tine acolo în Oradea Să şi gaseasca un loc de munca chiar si tu.şi sa locuţi cu chirie!? Ce zici?
Succes!

| PlayWithMe a răspuns:

Cel mai frumos lucru care ne face sa fim oameni este sa lasi orgoliul acasa si sa te intalnesti cu el si sa ii spui toate lucrurile astea frumoasa in fata, altfel nu cred ca va avea.Nici eu nu am incredere.

| Evilo a răspuns:

Pai sa iti explic cat mai simplu pot(asta inca inseamna extrem de complicat big grin). In primul rand trebuie sa ii explici tot ceea ce ne zici noua aici. Poate chiar ar fi o idee sa ii arati textul asta pe site, dar asta numai in situatie disperata. Dar cateodata, putin joc actoricesc si in viata reala nu strica, chiar te ajuta foarte mult. Inteleg ca situatia ta este destul de urata deja, faptul ca simti ca innebunesti cand te certi cu el si ca nu dormi noptile, dar la urmatoarea cearta, de ce sa nu incepi sa plangi? Poti sa incepi sa plangi, sa ii zici ca tu il iubesti enorm si ca tu credeai ca si el te iubeste iar apoi sa te prefaci ca intri intr-o depresie. Cand vezi ca ai atins coarda sensibila a unde-i persoane parca iti vine sa te opresti si sa ajuti acea persoana. Deci s-ar putea sa isi schimbe putin expresia. Ai putea spre exemplu sa il imbratisezi in timp ce plangi, asta are un efect grozav asupra psihicului. Prin asta subconstientul nostru poate intelge ceva de genul(mai ales daca la inceput plansetul era prefacatorie, sa iti intri cat mai bine in rol) ca tu il imbratisezi si inca ii plangi pe umar dupa ce se lasa de inteles ca tot el te-a bagat in depresie, deci asta arata o iubire imensa fata de persoana implicata. Sper ca ti-a fost de ajutor si daca nu ai inteles cam ce am vrut de la tine aici poti sa ma contactezi pe skype daca doresti. Succes.

| AditzaAditsssa a răspuns (pentru Evilo):

Am inteles ceea ce vrei tu sa spui.Multumesc frumos pentru ajutor, voi tine cont de sfatul tau si al celorlalti!:*

| StrayCat a răspuns:

Trebuie sa discutati absolut TOATE problemele pe care le aveti. Apoi, trebuie sa te gandesti ce poti face tu ca sa il apropii; te alinta foarte rar? alinta-l tu mai mult. Increderea se castiga, nimeni nu poate fi tras la raspundere ca nu are incredere altcineva in el/ea. Deci, intreaba-l prin ce metode ai putea sa ii castigi increderea. Ma gandesc de ce spui tu tocmai ca "ai innebuni" fara el. Oare chiar asa este? Fii puternica, foloseste-ti resursele psihice si sufletesti (pe care in mod sigur le ai) si comunicati. Fara comunicare nu veti ajunge nicaieri. Succes! happy