| Anonimawsj07 a întrebat:

Buna! Imi place de un baiat de aproximativ un an și nu stiu cum sa-i spun pentru ca nu ne-am văzut niciodata și nici nu cred ca ma cunoaște. E genul ăla de baiat foarte fițos. Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti place de un baiat atat de mult... dar tu nu l-ai vazut niciodata in realitate. Hai ca asta-i buna!
Cel mai probabil sunt poze false de pe internet, sau copiate de la vreun prieten.

Ce sa faci?
Sa fii realista si sa-ti cauti un baitel real, unul pe care sa-l vezi in carne si oase!

| Anonimawsj07 explică (pentru Violleta2022):

E real? sta in oras cu mine, numai ca nu ne-am văzut niciodata

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimawsj07):

Da stiu, asa spun toti, cand se fac conturi fake si se minte pe rupte.

| 3824060673 a răspuns (pentru Violleta2022):

happy

| Anonimawsj07 explică (pentru Violleta2022):

L-am văzut...e așa de frumos, păcat de caracter

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimawsj07):

Nu poti sa-l cunsoti sau sa-i afli catacterul, dintr-o poza.
Oricum, nu cred ca are el ochi pentru tine, daca este genul fitos.

| Anonimawsj07 explică (pentru Violleta2022):

Da eu ce am. Ai zis-o așa de parca as fi urâta lumii. Și ce dacă e genul fițos? Poate s-ar uita la mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimawsj07):

Chiar nu am spus NIMIC de tine, concluzia ai tras-o singura si nu ai inteles nimic din ce ti-am spus aici.
Nu am spus nicaieri ca nu s-ar uita la tine, am spus doar ca-i arognat si fitos si nu merita sa te bati pentru un asemenea specimen, care sunt genul de baieti cu multe fete si le schimba ca pe ciorpi, dupa ce le foloseste si le arunca.
Eu ti-as recomanda sa fii iubita si adulata de un baiat simplu, cuminte si frumos la suflet, nu de un fitos.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ai 3 variante... galactice pe care poti sa le faci:
- sa ii zici ca iti place de el direct;
- sa o iei pe ocolite, sa ii dai un like sau inima pe diferite retele de socializare sau sa ii comentezi la o postare sau sa te contrazici cu el legat de ceva, si poooooate o sa va dati in vorba;
- sa nu faci nimic.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă e foarte fitos poate ca nu are rost nici sa încerci. Probabil te va dezamăgi. Sunt și tipi super care nu au fițe. Dar dacă vrei neapărat, încearcă sa te faci remarcata, dar nu sa para evident. Încearcă sa te apropii cumva de anturajul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să-i spui, dat fiind că nici nu vă cunoașteți și nu ați avut niciodată tangențe.
Încearcă să te apropii pas cu pas de el.
De exemplu, trimite-i cerere de prietenie pe FB sau Insta și vezi dacă ți-o acceptă.
În caz că o face, încearcă să te apropii ușor de el.
Dă-i un like la o postare, un comment, dar atenție! nu în mod exagerat, astfel o să pari dubioasă și insistentă.
Lasă totul să vină de la sine, nu forța lucrurile.
Dacă pe parcurs observi că și el are plăcere de tine, atunci spune-i că-l simpatizezi dar în nici un caz nu o face din prima, astfel riști să pari disperată și să te faci de râs.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu prea are rost

Răspuns utilizator avertizat
| gogugogugogu a răspuns:

Daca e fitos, renunta, asemenea indivizi nu merita nici curentul consumat ca sa-ti incarci telefonul pentru a-i trimite un sms.