| andrutzaandrutza24 a întrebat:

imi place de un baiat de la scoala dar nu stiu daca si el ma place...de fiecare data cand trec pe langa el ma oriveste si cand vede ca il privesc si eu isi lasa capu in jos c vrea sa insemne asta va rog ajutati.ma:*:*

Răspuns Câştigător
| Đenii187 a răspuns:

Uite,nu trebuie să îl întrebi din prima dacă te place pentru că așa el va zice că ești disperată după el. Dacă își lasă capul jos când vede că tu îl privești e printre primele semne că te place. Așteaptă până o să facă el primul pas și nu face pe disperata în fața lui! Fii puțin indiferentă, dar nu exagera!winking
Baftă! love struck

| andrutzaandrutza24 explică (pentru Đenii187):

Mersi mult pentru raspuns poate chiar ma place dar as vrea ca el sa-mi sp asta nu sa ma duc eu la el si sa.i sp ca uite imi place de tine nu as vrea sa isi ea el inima in dinti si sa vina la mine(pentru Denii187):*

| andrutzaandrutza24 explică (pentru Đenii187):

Da si daca eu astept sa faca el primul pas si se baga alta nu voi suporta sa.l vad cu alta de mana dar nici nu am curajul sal intreb daca ma place dar poate isiva da seama ca il plac si poate vrea sa ma tina sa fierb un piclaughing

| Đenii187 a răspuns (pentru andrutzaandrutza24):

Oricând cu mare plăcere! Mă bucur că într-un fel te-am putut ajuta. Mulțumesc mult pentru fundă! :*

15 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Da, se poate sa te placa. Intreaba-l ca sa fii sigura.

| andrutzaandrutza24 explică (pentru MasterOfDisaster):

Daca era asa de usor sa ma duc la el sa il intreb nu as mai fi pus intrebarea asta dar nu pot sa ma duc la el si sa.l intreb

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru andrutzaandrutza24):

Da, dar faptul ca baiatul e timid se vede din faptul ca pana acum nu a vorbit cu tine despre sentimentele lui. Crezi ca daca vei fi infoferenta il vei face sa creada ca are sanse? Ce tot atatea intrigi? Intra in vorba cu el pe mess sau Facebook, nu astepta, ca poate astepti degeaba.

| unknownn a răspuns:

Helăuuuuuu. Dacă mă uit la o fată şi îi zâmbesc nu înseamnă că îmi place de dânsa.

Răspuns utilizator avertizat
| TheBrainiac a răspuns:

Inseamna ca nu prea are incredere in el. E rusinos (timid). Asa ca in cazul asta, s-ar putea sa fie nevoie ca tu sa faci primul pas, daca vrei sa incepi o relatie cu el. Si cand o sa fiti impreuna, o sa fie nevoie sa iei tu anumite decizii si sa-i pui intrebari multe ca sa-l ajuti sa se deschida. Asa ca, daca vrei ai putea sa incepi de maine, facandu-i cu mana (primul pas).
Succes!

| aly1alyca a răspuns:

Du-te si spune-i ce faci? bla bla bla......la sfarsitul conversatiei intreaba-l de lucrul care il face

| biutza1997 a răspuns:

Pai ori ii este rusine de tine ori te place si ii e rusine sa recunoasca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el sau sa pui pe altcineva da cel mai bine ar fi ca tu sa vorbesti cu el sa vezi poate se lipeste ceva sper ca te-am ajutat. funda? big grin

| DarkAleka a răspuns:

Inseamna ca te place si el, dar ii este prea rusine, probabil este un baiat mai timidhappy... eu zic sa prinzi un pic de curaj si poti sa il intrebi.
Baftaa:*
Fundita?

| DoArDeDe a răspuns:

Eu spun sa rogi o prietena buna sa vorbeasca cu el si sa vada daca si el te place.

| dulcikadanutza a răspuns:

Intreaba-l fii tupeista nu risca sa-l pierzi:*

| andrutzaandrutza24 explică (pentru dulcikadanutza):

As vrea sa ma duc sa vb cu el dar cand il vad mi se incurca limba in gura si mi se imoaie picioarelesad