| alina_5238 a întrebat:

Imi place de un baiat din aceiasi scoala cu mine. Sunt intr'a 10 si el la fel, da' nu in aceiasi clasa. Avem doar doua cunostinte in comun, un coleg si o colega de'a lui. Anul trecut el se cam uita la mine si dupa mine, cred ca ma placea.
Acum eu il simpatizez, mi se pare ok. Ce as putea face sa intru in vorba cu el? In afara de mess, ca mi se pare cam penibila abordarea. As vrea sa ne faca cineva cunostinta dar nu stiu cum sa adec vorba de asta.
Scuze daca v'am plictisit cu detaliile.
Deci pls, sfaturi, ceva.
Ms:*:*

Răspuns Câştigător
| KeepCalm a răspuns:

Nu stiu cat de bine e pentru o relatie sa fiti ambii parteneri in aceiasi scoala. Va ve-ti plictisi repede si in plus daca unul dintre voi este mai popular nu va fi deloc bine pentru reputatia lui sa il vada prietenii cu iubita prin scoala. Apoi daca relatia nu dureaza, avand in vedere ca aveti prieteni comuni va fi dificil sa va acomodati separat si tu, daca vei suferi nu vei mai alege sa stai cu acel grup de prieteni. Experienta proprie insa poate tu esti diferita si relatia in sine la fel. Succes!

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Depinde de ceea ce vrei tu, de exemplu ai putea sa te duci la el si te bagi in vorba, si sa stii ca si messul e o varianta tongue

| Cjay a răspuns:

In primul rand. wow! esti foarte frumoasalaughing
In al 2-lea rand poti sa faci cun cu el daca nu ai facut prin intermediul prietenilor app sa nu ii zici ca il iubesty sau gen de astea.in schimb ii araty ca il placi eu stiu
Vorbeste cu colega aceia a lui si zii sa ii zica lui sa ieshity toty afara sau din astea
Dupa la intalnire o sa va atragety voi ca 2 magnety daca si lui ii place de tinelaughing
Daca mai ai intrebari idul meu ii yo_numay_yo_clau

| vaa a răspuns:

Deja ai un MARE avantaj ca aveti 2 prieteni comuni.
So. poti sa il intrebi pe unul din acei prieteni ce mai face tipu', sau sa spui ca e draguthee hee.
Sigur o sa fuga sa i zica.
Dar sa fii atenta! CA el->tipu' sa nu fie cu altcineva.

Poti iesi cu la un suc, un film cu un prieten din acela comun si poti intreba daca poate sa vina si el 'tipu'.

Te mai invarti pe unde e el.Stiu eu. sala de sport? vine scoalahappy.

Si voila!

Baftaa!:*