| alina_5238 a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta o data, si imi cer scuze, dar erau putine raspunsuri, si eu am nevoie de cat mai multe pareri.
Imi place de un baiat din aceiasi scoala cu mine. Sunt intr'a 10 si el la fel, da' nu in aceiasi clasa. Avem doar doua cunostinte in comun, un coleg si o colega de'a lui. Anul trecut el se cam uita la mine si dupa mine, cred ca ma placea.

Acum eu il simpatizez, mi se pare ok. Ce as putea face sa intru in vorba cu el? In afara de mess, ca mi se pare cam penibila abordarea. As vrea sa ne faca cineva cunostinta dar nu stiu cum sa adec vorba de asta.

Scuze daca v'am plictisit cu detaliile.

Deci pls, sfaturi, ceva.

Ms:*:*

Dau funda.

Răspuns Câştigător
| eliza_5786 a răspuns:

De ce ti se pare penibila partea cu "messu"... mie mi se pare chiar chiar ok.intri frumos pe el, il intrebi ce mai face(in fine va gasiti voi un subiect de discutie), sau poti sa-i zici prietenei tale sa iesiti in oras da sa-l cheme si pe el iar pe urma prietena ta sa va lase singurii...
bafta

2 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Puteti sa iesiti in grup iar apoi colega ta sa va lase singura sa vb
si apoi vedeti voi ce facetiwinking

| Tiby a răspuns:

Pai daca spui ca aveti o prietena comuna, roag-o pe ea sa il invite sa iesiti cu totii prin oras, si atunci veti face cunostinta
va imprieteniti si apoi pac.
pac=cred ca stii ce e de facut mai departelaughing

sper ca ti-am fost de ajutorwinking