| FrancezuRN a întrebat:

Salut
Este ora 18:01
, eu acum o oră m-am pus să dorm!
Am visat că eram intr-o casă mi-se părea foarte cunoscută, cum că aș mai fi fost in ea, acolo, era Mătușa mea ce-a mai bună sora tatălui mei, și Mamaia mea, mama tatălui mei, și fratele mamaei mele! Adică unchiul lui tata!
Deci la un moment dat, murise o femeie pe care o cunoscusem cu o zii înainte să moară,!
Eu eram pe o canapea Mătușa mea lângă mine, și doi oameni au adus acea moarta pe care v-am spus că o cunoscusem o singura data,
Deci de când a băgat-o pe ușă a intrat un fior in mine,
Bun, totul ok pana mă pune sa mă ridic sa o pună cu tot cu sicriu, pe banca unde stăteam eu,
Eu mă ridic îl ajut pe unchiul tatălui meu sa o pună, toate rudele fiin in stânga mea se uitau, când sa o așezăm eu șingur aud o plesnitura să zic așa, le spun disperat și plin de frica, vedeți că s-a rupt sicriul, eu nu cred și mă întreabă cum s-a auzit eu pun mâna dedesubt le spun sa se uite și ei nu vedeau nimic dar eu da, și de o data se rupe sicriul și cade femeia pe jos. Frica pe are am avut-o in acest vis credeți-mă. Ca n-am mai simțit-o niciodată!
Ce credeți ca înseamnă?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai avut un cosmar. Poate fi din cauza ore neobisnuite la care te-ai culcat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Raspunsul doar tu il vei putea afla. se pare ca ai calitatea/capacitatea de a fi constient in timpul visului. data viitoare, zic eu, cauta sa intelegi mesajul visului chiar in timpul derularii, dar sa si tii minte acel "mesaj" dupa ce te trezesti.

| FrancezuRN explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Asta este o calitate?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru FrancezuRN):

Da! cu conditia sa iti poti dezvola capacitatea de a avea un somn "in stare de veghe".

| StefanWass a răspuns:

Legenda spune ca atunci cand visezi ceva rau se va intampla ceva bun, si invers