| antonia1974 a întrebat:

Buna,imi place de un baiat insa suntem doar prieteni. El este impreuna cu prietena mea cea mai buna, insa baiatul imi tot zice ca e nesimtita si usuratica. Mie imi place foarte mult (adorm cu gandul la el si cand ma trezesc ii simt parfumul si ma gandesc la el laughing ) Imi este frica sa-i zic ca-mi place de el deoarece poate v-a zice nu si o sa-l pierd si ca amic. CE SA FAC!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca Este Iubitul Prietenei tale cea mai buna.E treba lor ce e intre ei, tu nu te baga.Pe viitor poti sa fi acuzata ca tu esti de vina daca te dai la el.Cand o sa fie singur poti sa incerci sa te dai la el dar acum mentine distanta, chiar daca el ar vrea ceva. Gandeste logic aici e vb de Prietena ta cea mai buna si de un baiat care poate te vede ca pe o amica si atat.Nu intrece masura si ai grija. Sunt atatia Baieti care poate ar vrea sa fie cu tine, trebuie doar sa iti maresti Viziunea si cel mai important sa iti schimbi modul de gandire.

4 răspunsuri:
| DizzyRawrr a răspuns:

Haide să-ti spun o chestie.
Acum vreo 2 ani, un an jumate, eu m-am certat cu prietena mea cea mai bună dintr-o cauză penibilă : băieţii.
Totul a început de la o glumă.
Ea vorbea foarte mult cu nişte băieţi, şi cum mă tot duceam la ea, şi stăteam câte o saptămână, ieşeam şi eu cu ei [ ea stă în alt oraş, la vreo oră distanţă ]. Si vorbeam, şi alea-alea până când mi-au cerut id-u numărul de telefon, şi m-am trezit vorbind cu ei mai mult decât vorbea ea, iar eu nu mi-am dat seama pe moment.
Şi ne-am certat foarte rău, din cauză ca eu " îi furam prietenii ". Crede-mă că am plâns după ea.
În finee. totul a fost ok până la urmă, pe noi niciodată nu ne-a ţinut o cearta mai mult de 2 zile. :3
Ce voiam să îţi spun eu aici. nu merită să te cerţi cu prietena ta cea mai bună sin cauza unor baieţi. pur şi simplu nu se merită.
Şi gandeşte-te puţin; dacă e împreună cu ea, şi spune că e nesimţită şi uşuratică, ce îi va spune ei despre tine, dacă e să fiţi împreună?
Scuze că te-am pus să citeşti atâta. laughing)
O seară faină sa ai. :3

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa continui sa visezi ca va fi al tau... visele sunt permise

| Florenta16 a răspuns:

Daca nu risti, nu castigi! Nu va fi singura ta prietenie din viata ta, si merita sa ai si tu macar o sansa ca sa ii spui ceea ce simti. Nu simte la fel, bine, atunci nu trebuie sa te trezesti in fiecare dimineata la gandul ca trebuie sa il impresionezi. Bafta multa!

| CristinaCtC a răspuns:

Sa te duci la un psiholog.