| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prietena buna cu un baiat pe care l-am cunoscut acum o luna. E ciudat faptul ca a inceput sa-mi placa de el ( foarte putin). Si stiu ca si el ma place. Dar, el nu stie ce simt pentru el. desi si-a cam facut o parere. Problema pica in felul urmator... eu nu vreau sa ma mai gandesc la el si nu vreau ca sa fim impreuna deoarece imi place ca si prieten si imi este frica ca daca vom fi impreuna o sa ii pierd prietenia ...pentru ca de obicei asa se intampla sad Ce sa fac? big grin

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca din cauza varstei mici, incurci sensul cuvintelor. Dupa o luna de zile, cineva nu are cum sa-ti fie prieten, poate sa-ti fie cel mult amic. Daca nu esti pregatita pentru o relatie, atunci este mai bine sa stai cuminte.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Exact amici, dar nu asta conteaza big grin

| drogh a răspuns:

Poate ar trebui să încerci să fii împreună cu el. Nu în toate cazurile se întâmplă la fel. Dacă nu doreşti, încearcă să îţi potoleşti toate sentimentele şi să îţi vezi doar de această prietenie.

| Dafii a răspuns:

Trebuie sa faci dupa cum iti spune inima. Prietenia nu se pierde mereu, daca simti ceva pentru. el asteapta o perioada si fi sigura pe sentimentele tale pentru ca doar asa poti stii raspunsul. Daca simti ca vrei lucrul asta atunci fa-l. Daca nu va tine nu trebuie sa ajungeti la certuri si tampenii din astea happy. Dar poate, tot veti ramane prieteni happy.

| catalinaeu a răspuns:

Gandeste-te ca are pe altcineva si nu puteti fi impreuna... Poate asa o sa iti ei gandul de la el... Funda big grin