| Moniccca a întrebat:

imi place de un baiat :* nu il cunosc prea bine dar nici el pe mine sad oricum vreau sa ii spun ca il plac dar habar n-am cum... ma puteti ajuta.happy dau funda :* happy

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Categoric trebuie lasat sa faca el primul pas, dar tu trebuie sa ii creezi conditiile necesare ca sa isi dea seama ca iti place de el, pentru ca altfel e posibil sa nu aiba curaj sa faca vreo miscare. Cum sa faci asta? ...cauta-i privirea cat de des poti dar totusi nu ostentativ si zambeste-i dulce dar discret. Daca e baiat destept va intelege si daca te place, va incerca el sa se apropie de tine.

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Eu zic sa te imprietenesti cu el, daca ii marturisesti brusc ca il placi, se va indeparta de tine, vorbesc din experienta, el nu trebuie sa afle din moment ce tu n-ai idee de sentimentele lui.
Poate iti faci sperante prea mari, ii spui ca il placi si el da GAME OVER!
Asa am patit si eu, si lasa pe el sa faca primul pas!

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Ii spui ca vrei sa mergi la un suc cu el pe la ora X la barul X si incepi sa il intrebi ce preferinte are si apoi vorbesti normal despre ele apoi dupa ce ati terminat sucul va duceti la o plimbare noaptea tarziu si va plimbati impreuna big grin.

| Uratul01 a răspuns:

Ii dai una peste buci si bagi urmatoarea duma: Papusel, bag un suc in tine?'