| Larisaaaaa a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat care e cu 2 ani mai mare decat mine. El stie ca il plac dar nu prea este foarte comunicativ. Daca eu il salut imi raspunde, dar daca nu el nu se oboseste sa ma salute.As vrea sa vorbim mai mult, sa ne imprietenim, sa fim macar prieteni. Va rog ajutati-ma! Nu mai stiu ce safac.cryingcryingbroken heart

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Buna! Intr-un fel e foarte bine ca tu esti mai indrazneata desi el e mai mare decat tine. Demonstreaza-i ca intr-adevar ti la el si incearca sa vorbesti cu el pe mess, sa va gasiti subiecte comune. Poate ii este teama sa inceapa o relatie avand in vedere timiditatea lui. Trebuie sa il iei cu multa rabdare si calm. Daca el te refuza nu ai ce sa faci, nu il poti obliga.
:*

5 răspunsuri:
| ColorfullColors a răspuns:

Cand te agati de cineva si iti spui tie ca "vai, ce mult imi place de el", sau te-ai indragostit de un baiat doar pentru cum arata, sau nu il cunosti deloc, si doar l-ai vazut pe hol si ti s-a imprimat imaginea lui in minte, sa stii ca baiatul ala o sa afle, si o sa profite de asta.

Crede-ma am trecut de zeci de ori prin asta. Si m-am invatat. Dar tot nu puteam sa nu mai imi placa... Si ce crezi ca am facut? Nimic. Am asteptat. Vinerea asta un baiat care nici nu credeam ca sar uita la mine sau ca ar fi cat de putin interesat mi-a spus pur si simplu ce simte si ca vrea sa fie cu mine. happy :X:X

Concluzia: Baietii isi cam bat joc. Mai bina asteapta sati zica el ca te place ca atunci sigur vorbeste sincer. Daca ii spui ai putea un raspuns "da" dar doar ca sa isi bata in continuare joc. Baietii se distreaza facand asta. Noi nu putem intelege de ce.

Fetele chiar nu vad nici un motiv pentru care sa nu te duci direct la "bad boy"-ul pe care il placi si sa-l saruti. Fetelor, viata nu e film! Ce se intampla in filme (majoritatea) ca o fata place un baiat si acel baiat e super indragostit de ea de mult timp. E complet ireal! In viata actuala si reala, baietii vor multe fete care sa ii placa. Nu doar una indragostita de ei.

Asta e, stiu ca poti crede ca sunt foarte pesimista, ca sunt in depresie sau multe chestii de genul asta. Dar nu sunt. Sunt foarte fericita momentan si cred ca voi fi mult timp asa.

Aminteste-ti ca nu toti baietii sunt la fel, desi majoritatea fetelor asta spun. Baietii gandesc in moduri total diferite, si e o nebuinie sa spui ca sunt la fel! E ca si cum ai zice ca toate fetele sunt la fel! Si asta stim sigur ca nu e adevarat.

Deci aminteste-ti ca exista un baiat care te merita. Poate il cunosti, poate nu inca. Nu o sa-l cunosti daca iesi in oras, daca mergi prin cluburi, daca flirtezi cu fiecare baiat de pe hol, daca stai acasa in week-end sau daca stai in pauza in clasa. O sa-l cunosti daca continui sa traiesti ---> asa cum stii tu mai bine.

| mistakeofyourlife a răspuns:

Ar trebui sa gasesti niste prieteni comuni si sa iesit impreuna la un suc. Nu trebuie sa fiti singuri pentru a nu crea banuieli. Probabil e si putin speriat de idee ca il placi...sau mai mult indecis sau poate nu vrea sa aibi o relatie cu tine. O alta alternativa ar fi sa faci rost de id-ul lui si sa mai vorbiti pe mess. thinking Bafta!kiss

| Dakota a răspuns:

Incepe prin ai zambii cand treci pe langa el. dupa sa-i zici buna. si. sa i zambesti mereu cand treci pe langa el sa te uiti in ochii lui sa vei daca se uita la tine daca te priveste happy
Sau daca ai id-ul lui de mess poti incepe sa vorbesti cum sa l bagi u in seama prima. si sa gasiti interese comune depilda. ce muzica asculta. Il poti intreba cei place la o fata si u poti sa ti insusesti aceasta calitate happy bine asta dupa o perioada de timp nu te grabii pentru o relatie trebuie timphappy
Sper ca te.am ajutat :*
Succes:*

| sixtythree a răspuns:

Poate e mai timid si doreste sa faci tu primul pas. Insista si da-i de inteles ceea ce doresti.

| kenzo_3134 a răspuns:

Fa rost de id lui sau suna-l.si incercati sa vorbiti.