| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Vreau si eu niste subiecte pe care le pot dezvolta cu un baiat. Il plac groaznic. Stie. Nu prea vorbeste cu mime. Iar cand o face am impresia ca vb cu mine fortat. În fine. Vorbim foarte puţin. Prea puţin spun eu. Nu prea e comunicativ, iar eu am impresia ca nu ii place sa vorbeasca cu mine. Cand vorbim, niciunul dintre noi nu prea stie ce sa zica. Ajutati-ma si cu niste metode de a-l baga in seama, si cu idei despre ce as putea vorbi cu el, dar nu chestii gen care e mancarea preferată sau mai stiu eu ce. Si totul sa nu para ca si cum as fi disperata. Multumesc mult!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiti despre lucruri pe care le aveti in comun si despre lucruri care va plac, ca sa va dati seama..asa veti dezvolta subiecte frumoase. happy

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! scuze ca raspund mai tarziu nu cred ca e vreo problema nu-i asa?big grin
Deci Nicoleta, daca iti place de acest baiat sa nu eziti niciodata sa nu vorbesti cu el, incearca sa aflii mai multe chestii, iar daca nu le poti prelua de la el, te poti interesa nitel pe la rude, prieteni de-ai lui etc.
Dar na daca suntem amandoi ca doua ' stanci' nu ia nimeni initiativa chiar ca nu prea iese ceva mai curand. Poate e si el mai timid in prezenta ta, te-ai intrebat asta Nico?winking ia si tu baiatu in brate tine-l de mana cand ai ocazia, poate chiar sa-l pupi, cu putin tupeu ca altfel tu fiind moale el poate isi pastreaza armele si oricum stie ca-l placi, un baiat vede foarte usor asta prin intentiile fetei, si ce urmeaza sa faca. Intereseaza-te si tu daca are pe cineva mai intai, nu de alta dar sa nu-ti impui bariere, si sa fie doar o prietenie iar altceva nu. Metode nu sunt multe, decat sa-i spui ca-=l placi in caz ca o fii vreun baiat care nu a avut mai mult de o relatie, sau nici aia el poate nu stie ca il placi si tot tacamul. Fii putin bagacioasa si spune-i dar i'ao treptat.
Fa-te utila putin daca tot iti place baiatul respectiv si cauta-l ca vrei sa iesiti pe undeva, afara, ca si asa e frumos, nu conteaza ca-i iarna. Daca simte catusi de putin pentru tine va iesii cu tine si-ti va face pe plac sa te vada fericitahappy Iti dau un sfat ca baiat, sa nu te lasi asa usor purtata de val :* iar cu sfaturile nu sunt prea multe, ci mii de situatii in care-l poti impresiona dar na. Cele mai bune sfaturi sunt acelea care-ti vin in minte cand esti langa el, ca si cu sarutu-l te lasi pe aripile vantului, si usor usor stii sa saruti, asa si cu abordatu, treptat si nici sa vada ca esti chiar in limba dupa elwinking Ciau, o zii buna, funnyman!
( imi poti lasa mesaj) te pot ajuta daca mai ai nelamuriri si sa-mi zici cum merge treabawinking

| NicoletaGabriela00 explică:

Mine**

| anonim_4396 a răspuns (pentru NicoletaGabriela00):

Mare gresala..nici n-am observat-o laughing