| MagdaL a întrebat:

Buna!
Imi place foarte mult de un baiat de la mine din clasa si as vrea sa stiu daca si el ma place,deoarece multi au spus ca ne potrivim perfect si ca exista un cel de "chimie" intre noi. Imi puteti spune, va rog, ce semne ar putea da un baiat indragostit?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul are sentimente pentru tine si te plae, va veni sa-ti spuna
Nu te increde in ce spun colegii, de cele mai multe ori fac glume proaste ca sa rada de voi.

| MagdaL explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns!

| OPersoanaAnonima a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt de acord cu parerea ta. Adica adevarat ar trebui sa vina baiatul la tine. Cred. Dar nu. Poate e mai timid si asteapta sa ii spui tu prima. Daca si tu esti timida, macar fa-i presiuni. Desi nu ii spui, arata-i ca il placi, i-ai cadou acum ca vine Valentine's Day, dai mesaje de buna dimineata, noapte buna, vorbeste cu el. Iti garantez, chiar daca nu esti "o bunaciune", baietii/barbatii pot fi vrajiti si de vorbe, adica sa se indragosteasca, cum sa spun, din obisnuinta. Adica sa se acomodeze cu tine atat de mult ca parca te-ar tine acolo, ca iubita, sa stea cu tine, daca stii ce zic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OPersoanaAnonima):

Despre ce bunaciune vorbesti tu?
Este copil mic, de 10-12 ani, la varsta asta are trup de copilas, ori tu te referi la "bunaciune", fiind forme opulente, sani si fund, cand copila asta abia acum iese din copilarie.
Nu, nu are cum sa stie la ce te referi tu, tot din acelasi motiv, este inca copilas mic!
Ceea ce o sfatuiesti tu este total gresit!
Pentru ca nu sunt iubiti, nici nu stie daca vor fii, are doar un sentiment de simpatie pentru baiatul ala si atata.
Lasa-i in pace, se vor descoperii unul pe altul, sunt inca la faza de explorare.
Sfaturile pe care le dai tu sunt pentru adolescentii de peste 16 ani!

6 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Probabil

| LexiEla a răspuns:

Ar dori sa stea cat mai mult pe langa tine, s.ar putea si balbai cand vrea sa vorbiti, cand e facut de ras in fata claseiz sau rade vreun profesor de el, tinde sa se uite la tine pentru ca tu esti cea de care.l intereseaza sa nu isi schimbe parerea. Dilatarea pupilelor, o gesticulare mai abundenta. Depinde si de tipul de persoana. Daca te dai la el subtil si se inroseste sau/si se da si el la tine, e clar.

| AbcdefghijklC a răspuns:

Probabil s-ar bagă destul de des în seamă cu tine, ți-ar oferi ajutorul cu orice. chestii de genu'