| 教皇 a întrebat:

Nu mai inteleg deloc iubirea :-(( exista un baiat in scoala mea care ma place, dar de ce nu mi-a spus nimic in fata pana in ultima zi de scoala cand mi-a spus :"pe tine te iubesc". Tot anul scolar mi-a dat semne ca ma place, el e un baiat de treaba, si eu il plac, i-am si aratat acest sentiment pe care il cunoaste destul de bine, nu stiu de ce a asteptat atata timp pentru a imi spune cuvantul magic.Acum de cate ori ma intalnesc cu el ma intreaba de ce sunt suparata si daca sunt trista din cauza, ultima data i-am spus ca nu ma intereseaza de el si el a spus razand ca asa ma vrea, el a tot continuat sa ma caute. Nu stiu ce sa fac, el e genul golanilor de cartier si nu vreau sa-mi fac sperante si sa sufar din cauza lui. P. S.- suntem si cei mai buni amici, nu stiu ce a fost in mintea mea cand m-am indragostit de el:-((

Răspuns Câştigător
| Ros3Blu3 a răspuns:

Pai referitor la raspunsul lui GeorgiaA15 nu e frumos sa intrebi tu un baiat daca vrea sa fie cu tinebig grin te ia in nume de fraiericabig grin si probabil a facut asa ca nu vroia sa va vada profesori sau sa nu mai invatati sau sa nu zica ceva colegi sunt ff multe.Si e aiurea ca a ras atunci dar e imp ca te-a cautat... Vorbiti deschis iti zic eu ca la inceput daca o sa fiti impreuna o sa te simti incordata big grin si daca doamne fereste va desp adio prieteniebig grin pentru ca o sa va fie greu sa vb unu cu altu daca incepeti sa tineti mult unu la altu big grin Fata nu stiu incearca vb frumos cu el si numai fii supilici ca niciodata nu e prea tarziu sa spui ce simti tu ai grija daca zici ca e "golan"big grin Hai te pupiliiiiiiciiiiii

6 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Poate a asteptat pentru ca daca nu ieseau bine lucrurile si tu incepeai sa il eviti ar fi fost foarte greu pentru el...si faza aia cand ti-a spus razand nu cred ca in interior radea. ar fi trebuit sa il iei de o parte si sa vb serios si sincer cu el despre ce simtiti si ce ai vrea de la el.

| Fillaide a răspuns:

Dupa parerea mea nu ti-a spus pentru ca era timid, iar cind a vazut ca e posibil sa te piarda (oricum vara nu cred ca va mai vedeati in fiecare zi ca la scoala) si-a dat seama ca e momentul sa-ti spuna. Poate ca el credea ca tu nu-l placi si ii era frica de un refuz.
Cel mai bine ar fi sa purtati o discutie serioasa si poate ca ramaneti impreuna. Bafta!

| Adredemesconf a răspuns:

Te ajut cu placere, dar care-i intrebarea? :d
O zi buna!

| GeorgiaA15 a răspuns:

Mdea.greu da. daca el e mumos si u il placi si el te place dc nu il intrebi daca vr sa fie cu tine? E simplu nu a avut curaj sa isi arate dragostea fata de u. poate credea ca nu il placi. poate te iubea mult si daca u nu simteai la fel.poate.poate.poate.Iti urez noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa suferi! dragostea e nasola! daca o sa fii cu el o sa aveti amintitri frumoase si p-orma os a va despartiti si o s aiti amintesti si o sa plangi si... sper sa fii u exceptia care confirma regula, dar eu zic ca tot la suferita duce...nu-l cauta tu, daca te cauta si te intreba el dac asa fiit impreuna fii cu el pentru ca si u il placi, dar nu iti cauta singura motive de duferintathinking eu asa zic

P. S : sunt cam pesimista in perioada asta deci laughing