| 教皇 a întrebat:

Nu mai inteleg deloc iubirea :-(( exista un baiat in scoala mea care ma place, dar de ce nu mi-a spus nimic in fata pana in ultima zi de scoala cand mi-a spus :"pe tine te iubesc". Tot anul scolar mi-a dat semne ca ma place, el e un baiat de treaba, si eu il plac, i-am si aratat acest sentiment pe care il cunoaste destul de bine, nu stiu de ce a asteptat atata timp pentru a imi spune cuvantul magic.Acum de cate ori ma intalnesc cu el ma intreaba de ce sunt suparata si daca sunt trista din cauza, ultima data i-am spus ca nu ma intereseaza de el si el a spus razand ca asa ma vrea, el a tot continuat sa ma caute. Nu stiu ce sa fac, el e genul golanilor de cartier si nu vreau sa-mi fac sperante si sa sufar din cauza lui. P. S.- suntem si cei mai buni amici, nu stiu ce a fost in mintea mea cand m-am indragostit de el:-((

Răspuns Câştigător
| Ady00pk a răspuns:

Cand ai inceput sa-mi spui ca tot anul scolar te-a urmarit si ti-a dat semne ca te place si intr-un tarziu ti-a scus ca te iubeste, m-am vazut pe mine in acel baiat:d eu sunt cam timid si ma inteleg cu o fata care imi place din priviri imi este rusine sa vorbesc cu eahappy dar cand ai spus ca e un golan de cartierhee hee aici e diferit trebuie sa ai grija,"tovarasii" lui o sa ii induca in cap numai prostii si el crede-ma v-a asculta(e pshiologia de grup) parerea mea este ca iti v-a frange inimasad dar incearca sa fii tare nu pune botul la oricehappy succes sper ca ti-am fost de folostongue ai grija!

5 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Inimii nu-i poti porunci, daca nu ti-a spus ca te iubeste pina acum inseanma ca nu a crezut de cuviinta sa o faca, de ce nu incerci sa ii dai o sansa? tu de fapt de ce nu vrei sa fii cu el, ca e golan sau ca nu ti-a spus ca te iubeste atunci cind tu ai vrut? sa stii draga mea ca sentimentele ne sunt impartasite atunci cind ating apogeul nu atunci cind ni-o dorim noi, fii mai draguta si da-i baiatului o sansa cu atit mai mult ca si tie i-ti place de el,,, nu-ti fie frica daca nu va merge nu te va impune nimeni sa fii cu el, tu decizi, insa vezi sa nu fie prea tirziu...succes

| Sigmund a răspuns:

Am crezut ca baiatul este serios la inceputul confesiunii tale, dar sa inteleg ca nu.Chiar nu merita sa fiti impreuna, el nu te merita, mai ales ca este golan de cartier.Imi si inchipui ce comportament trebuie sa aiba.Chiar nu te merita.Pari o fata dulce, sensibila, si nu merita sa fii ranita de un golan.

| anad a răspuns:

Spui ca e golan de cartier, dar totusi este un baiat de treaba. Probabil ca merge cu cei din cartier ca sa isi piarda timpul. Daca nu bea, nu injura, nu se drogheaza si se poarta frumos cu tine de ce sa strici prietenia cu el? Poate chiar te iubeste si merita sa incerci sa-l desparti de gasca. Cel putin te lamuresti daca poate fi ceva intre voi. Sa ai grija doar sa nu te capaciteze pe tine anturajul lui.

| Daiana_1431 a răspuns:

Cati ani ai? Mi se parea aiurea. Oricum daca zici ca este genul golanilor de cartier, mi se pare ca ei au mai mult suflet decat altii. Prietenul meu asta era la inceput, asa m'a atras, a fost mai special. Ne'am cunoscut, si pe parcurs s-a mai destins de golanie si a vazut ce e bine si ce nu. Suntem impreuna de peste 1 an, daca zici ca sunteti cei mai buni amici inseamna ca sti de ce este in stare. So, take care happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i asta si vezi ce iti raspunde