| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un tip! Ne-am cunoscut din intamplare acum vreo cateva luni! Dupa, ne-am imprietenit pe Facebook. (eu i-am dat cerere) Nu îmi pot da seama daca ma place sau nu. Când suntem fata in fata, gen ne întâlnim pe strada, îmi zambeste si ma saluta, eventual mă mai si întreabă ce fac.Pe Facebook nu ma baga in seama.Deloc.In schimb, a descărcat, consecutiv, de doua ori, poze de la cover-ul meu si le-a pus la cover-ul lui.Imi da like-uri la pozele cu mine din joi in Pasti, dar in schimb îmi da mereu like-uri la pozele gen: E fix, cineva ma iubeste! sau când doi se tin de mana sau tot ce tine de dragoste. Credeti ca ma place?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce nu ai curajul sa-l intrebi pe el in momentul in care va intalniti pe strada.Te asigur ca iti va raspunde si vei sti ce sa faci in continuare.

| laviniabeluska11 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mi-e teama sa nu ma fac de ras

| corbulalbrosu a răspuns (pentru laviniabeluska11):

In baza celor scrise in intrebarea ta se poate concluziona ca nu-i esti indiferenta si din acest motiv se poate aprecia ca nici un caz nu te-ar jigni sau lua in deradere daca l-ai aborda. Curaj nu ai nimic de pierdut in plus fata de/in raport cu situatia actuala.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu mi-ai oferit semne clare ca baiatul e atras de tine. Imi zici de like-uri si ca te saluta pe strada, wow... si i-au placut cover-urile tale, alte detalii mai importante?

| December a răspuns:

E greu de spus. Doar ca-ti da like la niste poze cu mesaj de dragoste nu e suficient. Daca nu intra deloc in vorba cu tine pe facebook si nici pe strada nu face vreun gest minor macar care sa-ti arate cat de cat ca te-ar place, atunci sunt sanse mici. Eventula poti sa incerci tu sa-l abordezi. Scriei pe fb incearca sa ai o conversatie mai lunga. Daca iti da raspunsuri scurte, seci, atunci nu cred ca e interesat de tine. Din ce ai scris tu mai sus, sansele sunt cam mici la prima vedere. Parerea mea.