| elenutza_9029 a întrebat:

imi place un baiat. iar eu nu inteleg daca ma place. un prieten comun mi-a zis ca a vb cu el (acum circa o luna) si ca ma place dar baiatu' nu prea a mai dat semne de viata.
in fine la o petrecere la scoala (ultima zi ininte de vacanta) baiatu' ma invitat de2 ori la dans. eu i-am zis ca nu deoarece nu ma simteam asa de bine si in plus voiam sa ma indepartez de el. o prieten de-a mea il place sh ea dar cred ca e doar un capriciu deoarece intotdeauna vrea sa obtina ce am si eu.
deci ma mai invitat o data la dans si nu puteam sa zic ca nu sa ca m-am ridicat si am inceput ei bine acea prietena a mea s-a bagat intre noi si a inceput sa danseze. in acel moment am simtit ca se prabuseste lumea. ea stia ca il placeam.si credea ca el ma place. asa ca s-a bagat. in fine. am trecut peste ca de obicei pentru ca mi sa mi intamplat de multe ori faze din astea'. cu ea care sa bgat intre noi iar baiatu sa indepartat. am aflat de asemenea ca acea "prietena" atunci cand a aflat ca el ma place a pus o fata sa ii zica baiatului lucruri nashpha despre mine iar mie mi-a zis ca lui ii place de " prietena mea" dupa aceea am realizat dc atunci baiatu sa indeprtat de mine desi ii zisese prietenului comun ca ma place
ee am trecut si peste asta. dar dupa toate astea. am realizat ca nu se va putea sa fiu cu el. asa ca am decis sa il uit deoarece se bag astea intre noi si in plus uneori baiatu nu ma baga in seama iar alteori da de inteles ca ma place si nu inteleg ce vrea de la mine.
vreau sa il uit. cum sa il uit?

sunt sigura ca situatia va ramane asa. si nu vreau sa astept toata viata...solutia mea este ca trebuie sa il uit. ajutati-ma! sftuitima! facetima sa inteleg cum e mai bine! sadsadsad va rog

Răspuns Câştigător
| dreamygirl a răspuns:

Tie iti place tipul? Daca da, "baga-te" si tu peste ea.Cu siguranta nu e prietena ta daca se poarta in felul asta.Incearca sa vorbesti cu el.Este singurul mod de a afla.
Daca insa consideri tu ca este mai bine sa lasi lucrurile asa si sa-l uiti e mai dificil.Treaba asta cu "uitatu" nu functioneaza la fel la toata lumea...Eu cand vreau sa uit pe cineva, imi concentrez toata atentia spre alte lucruri, ma uit in oglinda si-mi spun "esti prea buna pentru el! capul sus!" ...si ar mai fi multe chestii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gandi la el, nu te merita.pentru mai multe uite id meu arlenamaoz881

| irinucaa a răspuns:

Da, si eu cred la fel daca te-ar fi fost prietena NU s-ar fi comportat asa, eu cred ca vrea sa te faca geloasastraight face