| Claudia1397 a întrebat:

Imi puteti zice si mie cum e cu custodia? Parintii mei au divortat cand eu aveam 9 ani si eu am ales sa stau cu maicamea (ca orice copil cred!) doar ca acum vreau sa ma duc la taicamiu pentru ca nu mai suport ca in fiecare zi sa ma cert cu ea si cu barbatul care sta ea acum si sunt obligata sa-i zic "tata"! Cum pot face ca sa ma duc la tatal meu adevarat fara ca ea sa stie? Scuzati categoriabig grin

8 răspunsuri:
| Hpzox a răspuns:

De ce nu vorbesti cu mama ta si sa ii zici ca tu nu vrei sa ii spui ''tata'' la cel care nu iti este tata ca tu ai doar un tata si acela e ala adevarat, si eu zic ca mai bine stai cu ea certurile sunt trecatoare intre mama si fica, si eu ma certam cu mama si ziceam ca vreau sa plec de acasa si am plecat iar acum imi pare rau as face totul sa o am pe mama langa mine, e mai bine sa stai in vacanta la tatal tau sau in weekend si in timpul saptamani la mama ta gandeste-te ca ea va suferi cand va vedea ca vrei sa o lasi singura esti fica ei si ea buna rea e mama ta.

| Claudia1397 explică (pentru Hpzox):

E o situatie mai complicata pentru ca daca as vorbi cu ea, nu as rezolva oricum nimic, din potriva se enerveaza si mai tare! Am incercat de prea multe ori in anii astia fara niciun rezultat!

| Hpzox a răspuns (pentru Claudia1397):

Atunci ia legatura cumva cu tatal tau adevarat si ii povestesti totul lui iar el sa vorbeasca cu mama ta, sigur pe el o sa-l asculte.

| LostInBubble a răspuns:

Nu! happy
Tatal tau tebuie sa redeschida procesul pentru custodia ta. Judecatorul va lua o hotarare.

| Claudia1397 explică (pentru LostInBubble):

Si cam cat dureaza? :-s

| LostInBubble a răspuns (pentru Claudia1397):

S-ar putea chiar si 3-4 luni.

| dragutzakiss99 a răspuns:

Acum nu stiu ce sa zic e mama ta si ar trebui sa o accepti asa cum e ea.si de ce nu e duci in vizita la tatal tau 1 luna 1 saptamana la el dupa aia iar vi la mama eu asa zic 1 bafta. fundita?

| Claudia1397 explică (pentru dragutzakiss99):

Stiu ca r trebui sa o accept doar ca m-am cam saturat! Acum ii sta bine ceva acum nu ii sta bine si in plus face multa diferenta intre mine si fratele meu chiar daca ea nu recunoaste lucrul asta si sunt multe ale chestii! Ii vreau binele dar se lasa influentata prea mult si dupa atatia ani nu mai suport nici eu!