| Ctmfresh28 a întrebat:

in aceasta toamna am inceputl liceul si stau in gazda la o cunostinta. Intr-o zi, cand veneam cu microbuzul am vazut o fata si m-am indragostit de ea, a coborat la aceeasi statie ca si mine si am mers in spatele ei spre casa, si culmea, ea locuieste la 100m de casa unde stau eu. Cunostiinta la care stau a spus ca fata aia s-a mutat recent acolo, cred ca tot la inceputul scolii, deci si eu si ea suntem noi pe acea strada si nu cunoastem pe nimeni...Cum as putea sa ma bag in seama cu ea? In aceste 2 saptamani doar in doua zile am vazut-o. As vrea ca data urmatoare sa o cunosc, ca sa nu pierd iar cateva zile pana o revad. Cum as putea sa ma bag in seama cu ea? Am 15 ani, apropo, ea nu stiu cat, dar CRED ca merge la acelasi liceu ca si mine, cunostiinta mea nu a mai vazut-o niciodata, deci cred ca este tot intra a9a. Ajutor va rog, dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

-Hei..nu am replici de agatat asa ca nu stiu ce ar trebui sa fac, insa imi place de tine si as vrea sa te scot la un trompi cu paiul, platesc eu 70%.
Curaj, atitudine si uita-te in ochii ei.

| Ctmfresh28 explică (pentru Lothar):

Mai intai vreau sa o cunosc, sa vad daca macar suntem de aceeasi varsta, sau putin diferiti, nu vreau ca ea sa fie a 11a sau a12a sad Dupa poate ii spun ce simt, si da, ma voi uita in ochii ei, ca sunt mari, verzi, si de asta m-am indragostit de ea big grin

| Lothar a răspuns (pentru Ctmfresh28):

Fata de care m am indragostit eu era cu 2 ani si mai mare decat mine..eu eram foarte copil pe langa ea sa zic asa, ea era matura
Varsta nu conteaza..cum vrei sa o cunosti daca nu o bagi niciodata in seama?
Fa-ti curaj si spune-i ca nu pierzi nimic, insa daca astepti poate ti-o fura altul si pierzi tot
So. daca incerci ai 50% sanse sa fii cu ea, daca nu incerci ai 0 sanse

27 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu-ti faci o mie de ganduri si ti-ai pierdut somnul,iar fata nici macar nu stie ca existi.
Cand o mai vezi,fa bine si zambeste-i, salut-o si, cand coborati, spune-i simplu ca aveti acelasi drum!
Nu te mai framanta, actioneaza.

| Ctmfresh28 explică (pentru greece12):

Cred ca si ei i-a placut de mine, se uita cam insistent la mine happy

| greece12 a răspuns (pentru Ctmfresh28):

Si atunci?
Vezi bine ca esti incurajat, nu inteleg de ce mai eziti!
happy

| mgtow a răspuns:

Aici e o problema, daca te bagi pe interes cu ea dupa ce terminati liceul ce faci? Poate va luati drumuri separate si nu ajungeti la aceeasi facultate, macar prieteni puteti sa ajungeti. La 15 ani nu ai cum sa iti faci gagica e prea devreme, intri in vorba cu ea direct ca sa o cunosti.

| Scarlettt a răspuns (pentru mgtow):

Wtf man, baiatul a spus ca vrea o prietena, nu sa se insoare cu ea si sa faca si copii rolling on the floor)) Plm, ce-s cu mentalitatile astea invechite cum ca ai cunoscut pe cineva trebuie sa traiti impreuna 4ever... Si ce e faza asta cu nu e voie cu prietena la 15 ani! Wtf?

| neutrino a răspuns:

Data viitoare, salut-o!

| Duucu a răspuns:

Du-te la un club, undeva unde sa va distrati, acolo ai tupeu sa faci orice.

| Lothar a răspuns (pentru Duucu):

Sunt sigur ca fata o sa mearga cu el in club.

| Duucu a răspuns (pentru Lothar):

El ar trebui sa afle cand merge ea, iar atunci sa apara si el acolo.

| Lothar a răspuns (pentru Duucu):

Intrebarea este...chiar crezi ca orice fata merge in club?

| Duucu a răspuns (pentru Lothar):

Scuze domnu judecator... observ ca te iei de fiecare de aici.

| Lothar a răspuns (pentru Duucu):

Stai linistit ca nu ma iau de tine.ce vreau sa zic si sa intelegi si tu e ca fiecare om e unic, daca tu ai cunoscut o fata in club nu inseamna ca fiecare fata merge in club

| Duucu a răspuns (pentru Lothar):

O dai pe langa subiect, iar mie mi-e somn.

| Lothar a răspuns (pentru Duucu):

Interesant.

| Happyjump a răspuns:

Va trebui să folosești o replică de agățat tradițională:
- Hey, gagico! Dacă ai fi un muc, m-aș scobi în nas mereu.

| TeckTonik997 a răspuns:

Hey, ce faci? Am auzit ca esti noua pe aici, la fel si eu... cum te numesti? cati ani ai? o mai intrebi de scoala si ii ceri nr.winking nu'i asa greu cu un pic de tupeu si fara frica ca te faci de ras.

| Lothar a răspuns (pentru TeckTonik997):

Bine,tu? Ana, 18 ani, e frumos la scoala, nu dau numarul unui strain. ( in cel mai bun caz), deci ce vrei sa faci cu vorbele alea

| TeckTonik997 a răspuns (pentru Lothar):

Esti cumva ghicitoare? happy

| Lothar a răspuns (pentru TeckTonik997):

O fata elevata nici nu ar baga in seama un tip ca toti tipii. daca intelegi ce vreau sa spun
De aia fiti originali, lumea e plictisita de "buna ce faci, da mi numarul tau", ma intreb cum ar suna sa intrebi pe cineva necunoscut cum e pe la scoala

| TeckTonik997 a răspuns (pentru Lothar):

Nu... ca ii trebuie extraterestrii...

| GeorgyGirl a răspuns:

Ba de ce nu sa traiesti o relatie de dragoste, o poveste ce daca ai doar 15 ani ce conteaza ca poate nu o sa mergeti la aceeasi facultate. vorbeste cu ea fa-te ca nu stii ca si ea e noua in cartier si spune-i ca nu cunosti orasul si nimic daca vrea sa iti arate cum e pe acolo.si daca iti va zice ca nu vrea ca nu stie spune-i direct ca ai vrea sa iasa cu tine in oras, poate si ea te-a remarcat si te place nu ai de unde sa stii.bafta!

| Ctmfresh28 explică:

Nu m-am indragostit de aspect, pur si simplu, eu eram in microbuz, nu mai era loc in microbuz si ea statea la usa, ea se mai uita la mine, eu ma uitam la ochii ei, dupa i-am facut loc si a fost simpatica cand a spus Multumesc... poate credeti ca e ciudat, dar m-am indragostit de ochii ei.

| Lothar a răspuns (pentru Ctmfresh28):

Respect foarte mult oamenii cu gandirea ta..lasa mi un id ca te ajut sa o cuceresti

| BvBFan a răspuns:

Nu am să înţeleg cum puteţi să spuneţi că vă îndrăgostiţi de cineva pe care nu îl cunoaşte-ţi, doar pe baza faptului că arată bine.

Amber Heard arată bine, cel puţin mie îmi place foarte mult cum arată, dar nu voi spune că m-am îndrăgostit de ea şi că vreau să mă cuplez cu ea.

Încercaţi să gândiţi înainte de a spune ceva. Ţie îţi place cum arată şi vrei s-o lingi, ăsta e adevărul.

| Lothar a răspuns (pentru BvBFan):

Daca vrei sa scrii corect asigura-te ca este corect.
Eu nu consider ca Amber Heard arata bine.
Atunci cand vezi o fata scumpa si draguta te indragostesti de ea, poate omu vrea sa o tina de mana sau sa o apere, poate el a citit ce scrie in ochii ei, in imima ei, nu te indragostesti de orice fata care arata "bine", fiecare cu gustul lui si de exemplu eu sunt foarte pretentios in legatura cu fetele (nu dau un ban pe cum arata 98% din ele), insa atunci cand vezi o fata care chiar te atrage si e asa cum vrei tu sa fie nu trebuie sa pierzi sansa