| anonim_4396 a întrebat:

in aceasta zi prietenul meu pleaca pentru 6 luni in strainatate! sunt disperata nu stiu ce sa fac plang intruna, eram obisnuiti sa stam zi de zi impreuna sa vb ore in sir la telefon pe messenger si acum imi este foarte greu.il iubesc enorm si el ma iubeste la fel.suntem impreuna de 3 ani ne certam foarte rar.imi este frica ca aceeasta distanta ne va indepartat! ce sa fac? ma gandesc la tot felul de lucruri daca ma inseala. ajutati-ma! nu prea am prietenii si astea 6 luni cred ca o so iau razna. mie teama ca aceasta zi pentru noi va fi ultima!

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ia-o ca pe un test pentru iubirea voastra. Daca nu rezistati desparititi si o luati pe cai diferite, atunci n-a fost sa fie.
Nu mai fi pesimista ca de ceea ce ti-e teama nu scapi.Ai incredere in el si in iubirea voastra!

| cristi202 a răspuns:

Eu nu as accepta o asemenea despartire... E mult 6 luni. Din start, cu sotia mea am avut o discutie si am hotarit ca, oricit de greu ne-ar fi, sa raminem impreuna, eventual cel mult o saptamana sa fim despartiti. Ar fi pacat sa se termine totul dupa trei ani frumosi. Dar incearca si sa ii acorzi incredere, daca zici ca te iubeste enorm, si nu te ingrijora prea mult, e normal sa te gindesti la lucruri negative acum, cind sprijinul tau se duce departe. Spui ca vorbeai mult la telefon si pe mess. Aceasta te va ajuta in viitor, cind veti vorbi numai la telefon sau pe mess. Usor nu iti va fi, dar cauta-ti o activitate sustinuta in acest timp, ca sa treaca timpul mai usor, si sa nu ai timp sa te gindesti prea mult ca el este departe. Ceea ce e mai mare pacat e ca pierzi toata vara, el fiind plecat. Ceea ce este mai frumos este ca il vei revedea dupa 6 luni de despartire. Vei vedea ce fericita vei fi atunci - intotdeauna o perioada de despartire, nu este de dorit, dar este benefica pentru un cuplu care se iubeste cu adevarat!

| albastrel a răspuns:

Nu dispera! in primul rand gandeste-te ca asta este mai bine pentru el, apoi fa-ti cont aici pentru ca aici nu vei duce lipsa de prietenii si de ''activitate''. Asa cum vorbeati pana acum pe mess si la telefon la fel puteti vorbii si de acum ianinte.Si inca ceva... daca veti trece peste aceasta perioada in care nu sunteti unul langa altul inseamna ca nu va va mai desparti nimic.Si prietenul meu a fost in strainatate doar ca nu a stat atat de mult si era destul de bine, vb pe mess, la telefon, ne si vedeam... o asemenea experienta intareste foarte mult relatia, vei vedea! Si in plus el daca vrea sa te insele te insala si aici nu trebuie neaparat sa plece in strainatate! bafta si zambeste, totul trecewinking

| hugo a răspuns:

Se apropie un anotimp frumos, poti iesi in parc sa e plimbi cu role, bicicleta poti sa iesi sa joci un tenis de masa etc, fa'ti prieteni daca nu ai... ce astepti, dar ai grija ce fel de prieteni! bafta!

| irina_4793 a răspuns:

Incearca sa gandesti optimist si invingeti teama! Sase luni nu este mult si ca sa nu-l pierzi in timpul asta, ocupa-te de tine(sport, ingrijire corporala, hobby, etc)si nu-l stresa cu tel sau pe mess, lasa-l pe el mai mult sa te caute in timpul asta, cand se va intoarce daca te iubeste cu adevarat va veni tot la tine. Te pup si ai grija de tine! happy

| hax0r a răspuns:

1. watch Avatar
2. get back home
3?
4. Profit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

:-| ce chestie:-s acelasi lucru mi se intampla si miesad tot 3 ani am...si vrea sa plece in cateva zile:-s nu stiu ce sa fac ...sa il opresc nu vreau sa plece mi-e frica:-s ca nu se mai intoarcesad

| БĺäИҝĚŦ a răspuns:

Si prietena mea crede acelasi lucru mie imi e sa nu cada intr'o depresie...ii spun intr'una ca nu o insel sa ma astepte ca o sa vin dar ea crede ca imi gasesc alta si raman acolo am doar 13 ani nu am treaba cu altele fiindca inima mea bate numai pentru ea

| java a răspuns:

Adevarul...ca e ceva foarte tristsad. Si nu e vorba de inselat, ci de acel dor care va fi insuportabil uneori. Daca zici ca te iubeste, fa bine si nu il insela tu. El sigur nu va ramane cu una acolo, poate cel mult sa aiba un pic de relaxare. Vorbiti pe mess/mail/sms...ca si cum ati fi aproape unul de altulhappy. Spor!

| luizatgv21 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti asa pentru ca daca el te iubeste asa cum spui tu nu o sa va departiti puteti vb incontinuare pe messenger pentru ca este si acolo internet.