| luiza71 a întrebat:

in curand o sa am prima relatie sexuala q prietenul meu si asi dori sa aflu anunite lucruri. e adevarat ca prima data te doare putin? si daca esti virgina o sa iti curga putin sange? cum te simti prima data? dau funda la cel mai bun raspuns

9 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Buna. Depinde cum alegeti sa faceti dragoste pentru prima data. Daca e lent, va fi mult mai greu sa rupa himen-ul. Daca sunteti excitati, si va lasati dusi de pasiune, aproape nu vei simtii (e normal, vei simtii putina durere, dar nu chiar asa de multa). Durerea nu e exagerata. Iar e posibil sa iti curga sange, dar nu e obligatoriu. Oricum sa ai servetel, sau ceva cu care sa inlaturezi sangele. Senzatia este placuta, mai ales daca faci cu persoana care iubesti (si care te iubeste), si mai ales pentru ca este o experienta noua in viata ta. Prietenul tau sa fie bland, tandru si intelegator daca cumva te doare (ca sa se opreasca). Iar dupa primul act sexual, o sa puteti trece la dragoste "salbatica", doar daca doriti. Bft, si cu prezervativ intotdeauna, nu cred ca doresti ca 1+1=3 :*

| StefanVLY a răspuns:

Buna, Osa curga sange, dap asa ca e bine sa ai ceva cu care sa stergi oricum sensazatia e frumoasa dar nha e si durere pentru ca esti virgina happy deci ati urez un sex placut spune-i prietenului tau sa fie blad ca e prima data :X Te rog fundita? :X

| dydda a răspuns:

Da de curs curge dar diferit la fiecare persoana.Eu prima data am facut-o cand eram in ultima zi si prietenul meu nu era sigur daca m-a sau nu pentru ca nici nu a durut foarte mult. Difera si cu cine o faci, cat de tare esti excitata si multe altele. Spor la treaba oricum!:*

| AnElIkE a răspuns:

Acum 2 saptamani mi-am anceput si eu viata sexuala si crede-ma e ceva placut pe mine nu m-a durut pentru ca si pr meu a lucret incet si cu atentie sa nu te sperii daca o sa curga sange mai mult. Dar va fi totul de neuitat va fi o ceva suuper. Mie asa mi s-a parut. nu o sa ai nici probleme cand mergi cum zic unii ca vai mergi cu pikioarele mai desfakute nu. o sa fie super o sa vezi uite id meu si sa-mi zici. dianadumitrescu_12

| Gangsta92 a răspuns:

Pentru o fata primul act sexual inseamna asa zis-a dezvirginare mai concret ruperea himenului(nu la toate femeile se intampla chestia asta ) adica himenul este o membrana bine vascularizata care in momentul primului act sexual se poate rupe ceea ce rezulta acea scurta sangerare(nu te speria e ceva normal), bineinteles nu la toate fetele acea membrana se rupe (e mai flexibila, se poate rupe mai greu). In ceea ce priveste durerea ei bine la inceput este o durere mai neplacuta dar in decursul a catorva secunde dispare si apare placerea. sper ca te'am ajutatwinking

| Gangsta92 a răspuns:

Pentru o femeie primul act sexual inseamna durere combinata cu placere.Cand spun asta ma refer la faptul ca atunci cand o femei are primul act sexual sangereaza si are o scurta durere preluata apoi de placere.Sangerarea se datoreaza faptului ca himenul(termen stiintific) se rupe in momentul in care penisul este introdus in vagin(nu la toate femeile himenul se rupe uneori fiind foarte elastic). Himenul nu este altceva decat o membrana bine vascularizata. Din aceasta cauza e posibil dupa cum am mai spus sa curga putin sange. Durerea e provocata de dilatarea vaginului in momentul penetrarii dar, va fi preluata in scurt timp de sentimentul pe care cu totii il cunoaste, si anume placereawinking deci succes si cum a spus si w0kZ spune-i prietenului tau sa fie blandwinking

| YoYo98 a răspuns:

Posibil sa curga putin sange dar nu-ti fa griji de asta. te doare doar daca el impinge si nu ii aluneca.de asta se face oral inainte de complet ca sa alunecewinkingsenzatia va fi foarte placutabig grin daca nu vrei sa ramai insarcinata spune-i sa foloseasca prezervativlaughingte pup...sa ai parte de senzualitate:*

| AddaMânâncăNutellaCaSparta a răspuns:

Da va fi o durere, suportabila. Eu zic ca, cel mai bine ar fi sa discuti cu mama ta. Ea e mai trecuta prin asta si se pricepe mult mai bine. happy

| SttupidLove a răspuns:

Pai normal la fete o sa curga putin sange vreo 4 5 picaturi.Nu doare tare depinde cat de sensibila esti. Dar odata ce incepi nu te mai gandesti la durere ci la placere.Baftawinking!