| Lilia2621 a întrebat:

O intrebare cam jenanta sad Am 18 ani si sunt virgina. Ma gindesc ca in viitorul apropiat sa imi incep viata sexuala cu iubitul meu. Astazi cind ma baiam mi-am introdus degetul in vagin ca sa vad cum se simte (niciodata nu am mai facut chestia aceasta). Dar problema e ca nu puteam, e foarte strimt, adica am putut introduce cel mult un cm. Acum ma simt incomoda, si simt ca ma doare putin. Ma ingrijoreaza sa ma gindesc cum va fi prima mea relatie, adica cum imi va introduce penisul daca e mult mai gros ca un deget. E normal acest lucru? In prima relatie sexuala e greu de introdus penisul in vagin? Doare? Imi este frica. In plus am auzit ca cu cit mai matura esti durerea e mai mare. E adevarat?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca prietenul tau sa o bage odata si tare ca sa nu stea iar zile la rand cu asteptarea. Stii ca o sa te doara pe moment dar mai bine asa decat o durere lenta si duradera.

| MarianWLF a răspuns:

Prima oara la orice fata doare e normal, dar cam la al 2 lea sau al 3 lea act incepi sa nu mai ai probleme, durerea trece pentru ca vaginul se largeste, nu te speria.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Viata sexuala o incepi cand crezi ca esti pregatita si crezi ca ai gasit partenerul potrivit.
El trebuie sa fie atent cu tine la inceput si mai ales sa aiba rabdare.
Evident ca te va durea la inceput si iti va curge putin sange la ruperea himenului.
O zi buna!

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am 21 de ani si sunt virgin deci stai linistita nu e jenant sa fi virgina la 18 ani, noroc

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine aștepți până la 20-25 de ani și îți începi atunci.
Totul se face în timp!
Dacă nu ești pregătită...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Esti cam idioata pentru 18 ani.
Normal ca doare la inceput.

Niciodata nu le-am inteles pe astea care-si baga degetul in vagin.Ce naiba aveti? Nu e ca si cum ai simti placere...

| Alllllexandra a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

rolling on the floor)))) mor!

| Lilia2621 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Asculta draguto ori dragutule, du-te naibii cu raspunsul tau! Am zis ca a fost pria data cind fac asa ceva si ultima... Si nu e pentru ca as simti placere,, nu, deloc. Si in plus am pus intrebare " jenanta"! Cu ce te ajuta sa ma faci sa ma simt incomoda?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Lilia2621):

Nu te fac sa te simti incomoda. confused
La varsta ta trebuia sa stii anumite chestii.

| Alicezzz a răspuns:

Acest lucru il faci doar atunci cand esti pregatita, atunci cand simtit ca persoana de langa tine merita.Nu este o rusine ca ai 18 ani si esti inca virgina, nu iti face un complex din treaba asta si nici nu pleca urechea la ce zic prietenii, pentru ca acesta decizie depinde doar de tine, cand, cum si cu cine! Durerea nu este atat de insuportabila, ca si o durere menstruala, un disconfort care dispare in cateva zile! Tot ce pot sa iti spun sau sa iti sugerez este sa incerci sa te informezi si mai mult despre tot ce inseamna viata sexuala, putina informatie inainte de pasul cel mare nu iti strica!

| einenebun23 a răspuns:

Normal ca doare la inceput dar dupa durere vine multa placere. Prima data e mai greu dar nu iti face griji nu vei regreta acea durere niciodata. Si apreciez ca esti virgina inca la 18 ani nu multe sunt ca si tine.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Doare la inceput, si o sa doara din ce in ce mai tare in functie de maturitate. Cel mai indicat ar fi sa faci cum a spus @Mysogyn.

| Mirunelu a răspuns:

In primul rand nu este nimic in neregula cu faptul ca ai introdus degetul in vagin. Gandeste-te ca sunt multe fete care se masturbeaza, este un lucru foarte normal. Senzatia care ti-a ramas este pentru ca probabil erai incordata. Primul contact sexual difera de la fata la fata si cel mai important difera daca este excitata si relaxata sau nu. Cu cat esti mai relaxata si excitata cu atat este mai placut si mai putin dureros. Cu cat te gandesti mai putin la asta si te lasi purtata de moment cu atat este mai bine si mai placut pentru tine. Pentru a te putea obisnui cu senzatia, atunci cand esti foarte excitata poti sa-l rogi pe prietenul tau sa se joace cu degetul de cateva ori pana te obisnuiesti si apoi o sa fie mai ok primul contact. Iti spun din experienta proprie. Poti sa-mi trimiti mesaj daca vrei sa mai vorbesti pe tema asta.

| ma3 a răspuns:

Eu zic ca avand in vedere ca stii atat de putine despre asta, si ce inseamna pentru o fata sa isi dea "durerea" aia unui baiat, ar trebui sa mai astepti putin, nu te grabi doar din curiozitate, sa nu regreti.