| anonim_4396 a întrebat:

Bună... În legătură cu fostul, vad ca tot apare și dispare din viata mea. Acum ceva timp a dat mesaj, am vorbit mult, îmi tot zice ca vrea sa ne vedem când vine în Romania, mi-a povestit despre o fata care l-a făcut sa sufere și etc... Mi-a spus ca pentru mine încă mai simte ceva dar eu am iubit acum. După ce vorbim ceva timp iar nu scrie nimic și nu mai ma baga în seama, a mai făcut asa. Dacă o sa mai ma caute cum sa reacționez? Ca mi se pare enervant ce face el. Ma gândeam sa îl las cu seen, voi ce ziceți? Nu vreau sa ma bulverseze!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti nehotarata. Ori cu fostul ori cu actualul. Asta e dragostea la varste necoapte.

| Adry05 a răspuns:

Da, lasă-l cu seen sau scrie-i direct să nu-ți mai scrie că n-ai ce discuta cu el ori dă-i block

| Freya1 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o chestie similară si am facut cred eu ce e mai bine.
Eu am considerat ca din politețe la un buna ce mai faci poti sa răspunzi atata timp cat nu implica alte discutii dar in momentul in care vrea sa se împace cu tine si incepe cu altfel de discuții sa il lasi cu seen zi sa ii dai pace de tot. Daca iti respecți iubitul rupi legătură cu el, plus ca daca "vine si pleaca" e clar ca nu te iubeste si nici el nu prea stie ce vrea si atunci de ce sa iti faci tu necaz.

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu ai prieten spune-i acest lucru si nu te va mai bate la cap asa cum zici tu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cine umbla cu fundul in doua luntrii, cade intre ele.
Nu am inteles, daca ai iubit si nu este numai de forma, ce mai cauti in discutii cu fostul? Chiar asa de slaba esti la minte?

| Alverto a răspuns:

Asta e mentalitatea românului. mda... Din moment ce ai iubit pentru ce mai vorbești cu el, dă-i block etc dacă află iubitul tau cine e, tu ce o sa ii zici. doar dă-i block

| elaventurero a răspuns:

Block, unfriend, unsubscribe și apoi nu-l mai cauți în veci. Și îl elimini din minte. E simplu.
Atunci când știi ce vrei vei știi și ce să accepți din ce ți se oferă!
App eu sunt Alpha valabil laughing)) Pace Medeea!