| Andreea1778 a întrebat:

Ce sa fac dacă îmi este dor de fostul meu? Nu ne-am vorbit de 2 săptămâni și mi s-a făcut dor de el. Ultima oara când am vorbit mi-a zis ca nu vrea sa îmi dea speranțe ca el nu simte acum nimic pentru mine și eu i-am zis ca am trecut peste chiar dacă încă îl iubesc. As vrea sa ii dau un mesaj dar eu vreau sa ma caute el nu să îl caut eu, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Draga Medeea, numai tu il consideri iubit, cand el de fapt este un "fost iubit" care s-a despartit de tine, odata ce ti-a spus clar, ca nu vrea sa-ti mai dea sperante. Cu alte cuvinte, ti-a dat papuci (de tot)!
Tu, ce nu pricepi?
De ce te-ar mai cauta, daca deja s-a despartit de tine?!
Nu te mai stresa, accepta realitatea si cauta-ti altul, ca asta nu se mai intoarce la tine, asta-i clar.

| Andreea478 a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact, de ce sa mai aștepți semne de la el dacă s-a despărțit de tine și nu mai simte nimic, treci peste ca nu te mai cauta!

| sofisis a răspuns:

Uita-l. Nu te va cauta. Si daca il cauti tu s-ar putea sa iti faci mai rau pentru ca el s-ar putea sa aiba o reactie nasoala.
Move on. Nu e interesat de tine.

| OrdanKarris a răspuns:

Cand un barbat iti spune ca nu vrea sa te mai vada, nu mai vrea si PUNCT. Cand un barbat ia decizia mentala ca nu mai existi pentru el, decizia e definitiva si irevocabila. Probabil i-ai facut o nasoala, l-ai supratat atat de tare incat sa i se faca scarba de tine si acum a trecut mai departe.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Mergi mai departe, nu are rost sa ti pierzi timpul cu el.

| Andreea478 a răspuns:

Uita de el