| adelynaa a întrebat:

Buna!
In noaptea dintre ani m-am sarutat cu fostul meu prieten ( in penultima intrebare am vb despre el) si cand am venit spre casa m-a dus cu taxi pana aproape de blocul meu s-a coborat din taxi (ca el statea in fata iar eu in spate cu niste prieteni care veneau si ei spre casa ) si m-a sarutat din nou m-a salutat si a zis ca vorbim... Astazi in schimb nu am primit niciun semn de la el i-am tr 2 mesaje dar nu mi a rasp inca la ele... bine intre timp am aflat ca nu e in oras ca ii plecat cu inca 2 prieteni.

chestia pe care nu o inteleg si care ma framanta oarecum este faptul ca nu stiu daca se m ai gandeste la mine ( prietenii cu care ne-am petrecut revelionul faceau in continuare glume pe seama noastra )

8 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Stiu cum e. Te inteleg. Si eu stateam cu telefonul in mana si ma uitam din doua-n doua minute la telefon in caz ca am primit ceva.
Asteapta, probabil este plecat, daca a vrut sa vorbiti, o sa primeste vreun semnhappy.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu stii ce probleme are, ce motive a avut sa nu te sune. Nu te grabii, daca peste 3-4 zile nu iti da nici un semn, atunci sa te ingrijorezi!

| neutrino a răspuns:

Atunci cand omul mai bea ceva, face si greseli. Asa s-a intamplat si cu el. Acum s-a trezit.

| Vix999 a răspuns:

Greseala nr 1: "In noaptea dintre ani m-am sarutat cu fostul meu prieten" - orice se intampla la petreceri nu se pune!
2."i-am tr 2 mesaje dar nu mi a rasp inca la ele " - NICIODATA sa nu mai faci asa ceva. Nu ii mai cauta tu, mai ales a doua zi dupa ce se intampla o chestie de genul asta. E un joc al rabdarii pe care tu l-ai pierdut inainte de a-l incepe.
3."bine intre timp am aflat ca nu e in oras ca ii plecat cu inca 2 prieteni." - IRELEVANT! Nu mai gasiti scuze aiurea. Daca cineva vrea sa te caute, te cauta pana si in cele 2 minute cat sta pe wc (daca chiar nu are timp in restul zilei). Scuza cu "n-am avut timp" este total inacceptabila. Exista "nu vreau", nu exista "nu pot".
Sa tii minte toata viata : nu-i cauta tu prima iar daca o faci, niciodata a doua zi... poate a doua saptamana sau ceva de genul, nu le mai gasi scuze niciodata. Daca nu te cauta, vorba filmului : he's just not that into you. Ti-l recomand (filmul).

| Nelamuritul a răspuns:

Ai rabdare vorbeste mai intai si dupa trage concluzii.

| Z3US a răspuns:

Din moment de acesta a incercat totusi. sa iti ofere o noapte dintre ani foarte frumoasa. sunt semne bune! Banuiesc ca acesta te iubesc din cauza faptului ca este apropiat de tine! Nu oricune s-ar da jos din taxi sa te mai si conduca la blocul tau. Eu sper sa va impacati si sa va ganditi unul la altul. Succes!

| AntidotDeViseInterzise a răspuns:

Stai linistita el te iubeste poate vrea sa se joace cu sentimentele tale

| alinutzagumitza a răspuns:

Eu zic sa stai linistita. Oricand se poate intampla o minune. P.S. Nu mai consuma mesajele. pasteazale pentru ceva mai important.