| Pufosenia98 a întrebat:

deci am fost intr-o relatie cu un baiat un an si ceva, acum sunt intr-o relatie cu un coleg de al lui. si intre timp fostul m-a chemat afara siiiiii am acceptat. cu toate ca nu am facut nimic cu el. (mentionez ca era si sora mea) iar actualul s-a despartit de mine. e corect ce a facut?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

| darrio2007 a răspuns:

Dar tu ai procedat corect? El a procedat foarte corect.Normal era sa te desparti de actualul si abia apoi sa accepti prietenia fostului.

| RAY a răspuns:

Ai fost intro prietenie,daca mie imi facea asta o fata facem la fel, e clar ca nu sti ce vrei, ti la fostul dar te-ai incurcat cu colegul lui aiurea, daca il iubeai sigur nu cautai tu pe fostul, nu iubim de o suta de ori in viata, din 10 parteneri daca 1 iubim in fine multa bafta

| Doub a răspuns:

Da, e corect.

| SergiuBoss11 a răspuns:

A fost cea mai corecta decizie pe care o putea lua, doar nu ai fi vrut sa stea cu o femeie "nehotarata" sa nu zic altceva. Daca ar fi iesit actualul cu o fosta ai fi avut aceeasi dilema? Uneori ca sa-ti raspunzi la o intrebare si sa iei o decizie trebuie sa te pui in locul celuilalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste situatia ca si cum el ti-ar fi facut tie asta...atunci o sa stii cel mai bine.

| Scorpiel a răspuns:

Gelozia, bat-o vina...din punctul lui de vedere e corect, din punctul tau de vedere nu e, bine ar fi sa stati de vorba si sa dati cartile pe fata.

| pulx a răspuns:

El a interpretat ca tu ai fi vrut sa te impaci cu fostul! Si ca ai stat cu el mai mult de fatada. Nu cred ca trebuia sa se desparta de tine dintr-o data.Trebuia sa stati de vorba!

| HikariAi a răspuns:

E destul de ciudat ce spui... Adica cum ai iesit cu el si n-ai facut nimic? laughing) adica se putea intampla si asta? Anyway, din moment ce te-ai despartit de fostul pentru colegul lui e clar ca nu esti o persoana de incredere (scuze pentru sinceritate). Daca esti cu o persoana se presupune sa o iubesti, nu? Daca el s-a despartit de tine pentru asta e pentru ca n-are incredere in tine si cam are dreptate pana acum

| Alex201938 a răspuns:

Da e foarte corect ce a facut.ce ti mai trebuie sa iesi cu fostul daca esti deja cu alt baiat...voi va credeti smechere si dupa tot voi plangeti. sad

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex201938):

Cooorect!

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex201938):

P.S.Nu m-as fi incurcat cu o nehotarata ca tine.Increderea,ceea ce tu nu dovedesti sa arati, este baza unei relatii.