| Marius159 a întrebat:

Buna!
In urma cu cateva zile, cautand pe facebook prin lista de prieteni a cuiva, am gasit o fata mai frumoasa si as vrea sa vorbesc cu ea dar nu stiu ce sa ii spun...De exemplu ii spun:Buna! Ce faci?
Ea: Bine, tu?
Eu: Bine... Spuneti mi mai departe cu ce sa continui. dati-mi niste idei.
Aceasta fata este la scoala unde sunt si eu...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HelloWorld00 a răspuns:

"esti prietena cu X, nu? de cand il cunosti? eu il stiu de cand (si povestesti ceva amuzant).ce crezi, am procedat prost fata de el atunci cand...
daca iti spune ca esti un dubios sau ceva de genu' poti spune o poveste trista despre tine si cum ai nevoie de socializare bla bla bla."
iar la sfarsit trebuie sa-i multumesti pentru rabdare si sa-ti iei la revedere intr-un mod dulce.
cu placere (fsat de la o adolescenta)
succes!

| BlackAngels20022000 a răspuns:

Pai sa nu o intrebi cu prescurtari de ex. {cf bine}si sa o intrebi in ce clasa e,de unde e, ce materie ii place la scoala, ce zodie e, ce hobby-uri are, ce culoare au ochii etc. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| scumpikageo a răspuns:

Pai eu zic sa pornesti de la un„cf", si apoi o intrebi:„la ce scoala esti, ce clasa, ...de la chestii de genu trebuie sa pornesti, si apoi vorbind cu ea in fiecare zi, o sa ajungeti sa va cunoasteti, apropo..cand ea te intreba cf nu spui bine, ci spui exact ceea ce faci...pt ca altfel e foarte plictisitor. Sper sa te fi ajutat!