| Flcov a întrebat:

In urma cu doua săptămâni, iubitul meu cu care am stat doua săptămâni, a luat decizia de a pune punct așa din senin, după o zi in care nu m-a căutat deloc, l-am căutat doar eu. A ales sa se despartă de mine printr-un mesaj, la care i-am răspuns cu "ok" și i-am mulțumit pentru tot ce a făcut pentru mine. Cu doua zile după, nu am mai rezistat și i-am scris. L-am întrebat care a fost motivul despărțirii, iar el mi-a spus ca a stat și s-a gândit ca pe viitor el nu ar mai putea accepta faza ca eu cant și ca ar fi o prostie sa îmi interzică. Eu am început sa ii scriu romane despre tot ce simt pentru el, iar el m-a întrebat dacă vreau sa stam o perioada așa fiindcă vrea sa vadă dacă e mai bine sau nu. De atunci nu i-am mai scris și nici el nu m-a căutat. Îl iubesc foarte mult și îmi doresc sa ne împăcăm. Se va întoarce la mine? Ce pot face sa se rezgândească? Mulțumesc.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poti face omu sa se razgandeasca dar in niciun caz nu-i mai da mesaje ca mai rau faci. Are nevoie de liniste, sa stea sa se gandeasca si daca il stresezi acu cu mesaje, mai ales astfel de romane, strici tot.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nici nu-l poti numi iubit, dupa doar 2 saptamani cand el a decis sa va despartiti. Nici sa va cunoasteti nu ati reusit, in 2 saptamani!
Faptul ca a vrut sa luati o pauza, este pentru a te pregatii sa-ti spuna ca nu simte nimic pentru tine si nu te vrea de prietena/iubita.
Un barbat indragostit, ar fi cu tine in fiecare minut si nu ar putea rezista fara sa te vada zilnic.
Asta iti cere pauze, evident, ca sa nu te faca sa plangi, spunandu-ti direct ca nu simte nimic pentru tine si nici nu are sens sa te ia de iubita.
Faptul ca tu canti, nu are nici o relevanta sau inconvenineta pentru el, ca doar nu canti pe banii lui sau cu gura lui.
Cat privesc sentimentele tale, da-mi voie sa ma indoiesc ca-l iubesti foarte mult, cand nici macar nu stii ce inseamna iubire!

| Flcov explică (pentru Violleta2022):

Am stat doi ani cu el. Acum doua săptămâni ne-am despărțit. Am greșit in postare, am scris mai jos intr-un comentariu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mai mult ca sigur asta a fost doar un pretext. Are el pe altcineva sau nu il mai atragi. Nu poti obliga omul sa fie cu tine, asta deja nu mai e iubire, e dependenta emotionala. Lasa experienta asta sa te maturizeze. Abtine-te din al mai cauta si vezi-ti de viata.

| Plato a răspuns:

De ce ai vrea sa se razgandeasca? Cum poti accepta sa fii un compromis? Chiar deloc nu pui pret pe tine?

| Flcov explică (pentru Plato):

Eu cred ca s-ar putea schimba ceva dacă ne-am împăca. Nu mai simte nimic pentru mine? Așa dintr-o data?

| Plato a răspuns (pentru Flcov):

Nu trebuie sa simta "ceva", trebuie sa simta totul. Eu zic sa ii dai pace, sa nu mai accepti sa fii roata de rezerva, sa pui pret pe tine.

| Emma30555 a răspuns:

După doi ani, faptul ca te a părăsit cu un sms mie îmi spune ca băiatul asta e un fricos, nu are bărbăție. Eu nu cred ca a meritat dragostea ta. Pentru faptul ca a stat doi ani cu tine trebuia sa și asume și despărțirea și sa ți dea niște explicații. Este posibil sa și fi găsit pe altcineva. Tu trebuie sa l lași în pace de tot, sa nu i mai scrii, eventual dacă va întâlniți întâmplător sa fii indiferenta, vesela, doar asta poate sa i stârnească niște sentimente contradictorii dar eu cred ca băiatul asta nu e pentru tine, timpul le rezolva pe toate și vei cunoaște pe altcineva, trebuie sa ai răbdare

| Flcov explică (pentru Emma30555):

Cred ca asta ma doare cel mai mult. Ca nu a fost in stare sa fie sincer și sa îmi spună adevăratul motiv. Roata se va întoarce, dar va fi prea târziu.

| GirlOnline81 a răspuns:

Iubitul tau a cautat o scuza pentru a pune capat relatiei.

Răspuns utilizator avertizat
| Flcov explică:

Am stat cu el doi ani. In urma cu doua săptămâni ne-am despărțit.