| anonim_4396 a întrebat:

in vara nu mi-a venit ciclul 2 luni si am facut vre-o20 de teste de sarcina si au iesit pozitive iar dupa o luna mi-a venit ciclul dar cu niste cheaguri imenese nu mai avusem asa ceva.am vorbit cu un medic in devenire si mi-a zis ca am fost gravida si am pierdut sarcina. tin sa mentionez ca atunci cand am aflat m-am consumat foarte tare nici nu mancam eram tot timpul cu nervii la pamant. dupa ce mi-a venit ciclul am facut iar cateva teste si au iesit negative.pana la urma s-a dovedit a nu fi gravida. DAR INTREBAREA MEA ESTE:AM FOST SI AM PIERDUT SARCINA? MULTUMESC

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai fost si ai pierdut sarcina. E normal ca dupa avortul spontan sa se negativeze testul de sarcina.

| kiss a răspuns:

Testele nu dau tot timpul un rezultat real, depinde foarte mult in ce perioada le faci. nu ai fost insarcinata, mi se pare imposibil sa fi pierdut o sarcina fara sa iti dai seama. e si normal sa te stresezi cand vezi ca testul iti iese pozitiv, iar tu nu vrei un bebelus dar cel mai bine e sa mergi la un medic specialist, chiar si dupa ce ti a venit menstruatia e bine sa mergi pentru ca acele cheaguri arata ca ceva nu e ok.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu nu cred ca ai fost ...doar un timp de intarziere a ciclului sau uh ai facut dragoste si persoana respectiva si-a dat drumul in tine? atunci ar fi posibil sa fi ramas gravidahappy dar nu cred pentru ca daca ramaneai gravida iti apareau testele la fel nu odata pozitiv si odata negativhappy

| camelia17 a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Biiankca( tocmai ca toate testele facute mi-au iesit pozitive dar am facut cateva teste si dupa ce mi-a venit si atunci mi-au iesit negative.si nu si-a dat drumul zicea ca ar fi existat posibilitatea sa fi scapat cateva picuri

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru camelia17):

thinkingthinking Da totusi nu cred ca ai ramas. pentru ca vb lui Kiss nu toate testele dau un rezultat real

| camelia17 a răspuns:

Stiu ca nu toate testele dau un rezultat real da problema e ca nu am facut un test sau 2 am facut vreo 20 de teste deci inteleg ca unul 2, 3, 4 sa nu dea rezultatul real dar 20de teste? inseamna ca niciun test nu este bun.si am facut de toate modelele de teste si scumpe si ieftine. perioada cand le-am facut a fost din primele 7 zile de cand mi-a intarziat ciclu pana cand mi-a venit.am facut 2-3 teste si dupa ce mi-a venit ciclu abia atunci mi-a iesit negativ.am si stricat o gramada de banilaughing.