| Alexandramaria676767 a întrebat:

Inainte cu o zi inainte de menstruație mi-a curs ceva maroniu. E posibil sa fie in legătura cu o sarcina? Am stat foarte stresată zilele astea pentru ca am întreținut relații sexuale cu câteva zile inainte de ovulatie. Fau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile de culoare maronie care poate sa apara cu 1 chiar 2 zile inainte de pornirea efectiva a menstruatiei autentice, fiind un proces absolut normal, fara a avea cea mai mica legatura sau indiciu privind existenta sarcinii. La fel se poate intampla si dupa terminarea sangerarii menstruale, cand in urmatoarele 1-2 zile pot exista astfel de scurgeri de secretii maronii post menstruale. Multa sanbatate!

1 răspuns:
| Diclordifeniltriclormetilmetan7 a răspuns:

Nu ma prea pricep dar poate era doar o secretie vaginala. Daca ai fi insarcinata nu ti-ar veni minstruatia.
Multa sanatate!