| AureliaBEST a întrebat:

Iubitul meu este in divort mai are 1 saptamana si este la prima infatisare la divort. Dar din luna septembrie anul trecut nu mai ma impac cu el nu mai este cum il stiam la pat nu mai face nimic adica preludiu direct termina si pa eu nu simt nimic, vorbeste f urat, se poarta f urat cu mine ma jigneste, a fost plecat din tara nu am stiut ca a venit de 2 saptamani am aflat de la altcineva m-a mintit si nu e prima oara.De plecat sa ne plimbam la mare nici sa nu auda noi care an de an mergem la mare munte acum de 1 an nu vrea, la mine sa ramana nu vrea, nu mai imi zice iubire cum ma alinta nu mai trimite mesaje nu mai imi raspunde la telefon da ton ocupat, si cand ma suna vorbeste sec si atat imi zice ce fac eu il intreb ce face si imi raspunde treaba si atat.El care era alfel miere si lapte acum este un monstru cu mine.Ma minte candvine la mine imi spune ca hai ca ma grabesc.Ma acuza ca eu i am vrut raul dar nu are argumente ca stie cat bine i am facut l am ajutat.Suntem de 10 ani impreuna si dupa ataia ani iata ce face.Nu stiu ce se intampla cu el nu pot sa l aduc sa si revina cu mine sa fim cum eram odata.Cu fosta nevasta nu avea treaba cu ea o tinea pentru cariera atat dormeau separat ea cu copilul el singur.Din spusele ei era plecat mereu de acasa noptile serile.A fost plecat din tara de curand nu a stiut nimeni.Ma mintit ca nu pleaca si este in localitate.M am prins si i am zis a recunoscut dar nu a zis unde e plecat in ce tara nimic.Doar 3 zile a fost plecat si s-a intors nu mi-a zis am aflat imediat cum a venit si el m-a sunat si mintea ca nu a venit in tara am avut cearta.Ii cer sa mi zica ca are pe alta el neaga nu mai stiu ce sa mai cred.A slabit f rau de la 105kg la 65kg e pamantiu la fata.Dar de sunat ma suna zi de zi vine la mine dar nu stiu ce sa i mai fac sa isi revina cu mine.O fi cu divortul stresat chiar sa aiba datorii nu stiu ca ma terminat nu imi spune nimic da vina pe lume ca uraste lumea.Voi ce credeti ca nu mai rezist sa l vad asa.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am senzatia ca ai luat locul fostei neveste,pe vremea cand se incurcase cu tine...
Nu vreau sa intru in alte amanunte,dar sa plece din tara si sa nu-ti spuna nimic...e prea mult.
Posibil sa aiba mari probleme cu afacerile lui, cu datorii si cine stie ce incurcaturi, dar tu ai incetat sa mai fi oaza lui de bucurie, cred ca a gasit-o in alta parte.
Cand va termina divortul, posibil sa afli ca se insoara.Cu alta.

| VadTot a răspuns:

Pai scuza ma ca te intreb dar tu sigur vrei sa mai stai cu el?>Atunci rabda l si stai ca o ....langa el! Nu Cumva vrei sa te mariti si cu el? Oare Fosta Sotie de ce la parasit oare nu te ai gandit deloc asa de ce au divortat?
Hai stii ce ..il meriti din plin!laughing)Succes

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Nu-i mai da atentie, deja relatia e fumata

| AureliaBEST explică:

Fosta sotie nu la iubit mai zis clar suntem prietene mi-a zis tot de el.si ea fosta nevasta este cu altul de multi ani deci fiecare cu p...a masii.nu ma intereseaza pe mine ma intereseaza ce sa intampla cu el de nu mai este cum era cu mine s-a schimbat in rau odata e placut apoi un monstru. ajutati ma.cu el nu se poate comunica sta de vorba pleaca imediat inchide telefonulnu am cu cine vorbi sa mi explice ce are de se poarta asa.

| relian a răspuns:

Dar tu citi ani ai? Daca face asa cauta altu, Ce mai stai cu elnu vad.Stai pentru bani sau pentru ce? Spune citi ani are el casa pot sa imi dau si eu cu parerea.A gasit pe alta maibuna si ca tine si ca nevastasa, ori se drogheaza, si la 105 kg sau cit ai spus ca avea pai sincer nici eu nu as sta cu un barbat asa gras.Mai bine 65 decit 105. Dar daca tie asa iti plac barbatii de sute de kg na acum fiecare cu cei place.Ori ar mai fi ceva, si-a dat seama acum ca de fapt nevastasa este mai buna ca tine si nu maistie ce sa faca cum so scoata la capat.Am vazut cazuri de genul asta.Cei mai multi oameni foarte tirziu stiu exact cam ce au nevoie, ce vor de la partenerele lor.Bine este si cazul vostru nu doar barbatii. Poti sta cu cineva si 15 ani si dupa sa constati ca de fapt tu cautai altceva, sau partenerul sa aiba ceva ce tie sanuti placa, pina atunci nu stia ca poate fi si altfel si uite asa se intimpla.

| Oana92 a răspuns:

Probabil ca este stresat. Dar sincer iti cam meriti soarta. Ai despartit o familie, indiferent ce anume ii lega si ai lasat un copil fara tata. Daca intre acei oameni nu a existat niciun fel de sentiment nu ajungeau sa faca acel copil. Gandeste-te cam ce a simtit nevasta lui in acesti 10 ani! Asta simti si tu acum si cum ziceam ti-o meriti...

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Clar are pe alta. Mie sila sincer de barbatii care comporta asa cu femeile, si ce e cel mai grav ca femeia ii permite

| Demonull a răspuns:

Ce-mi plac baietii destepti care se joaca cu proastele ca voi.tu prietena cu fost sotie..inteligento..si acum te fufu cu fostul sot..Clasic

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Eu cred are pe alta! se poarta urat cu tine, ca tu sa spui ca vrei sa va despartiti! sa scape de orice vina! cunosc un caz identic!

| e1xtz a răspuns:

Citeste tot ce ai scris tu, dar imagineaza-ti ca nu este scris de tine ci de o alta persoana.Ce parere ai avea?! ce sfat i-ai da..pe bune, ce mai astepti de la situatia asta ca relatie nu ii mai poti spune

| chazz a răspuns:

Vorbeste cu el.Afla din ce cauza a aparut schimbarea asta. Daca el te mai iubeste in adancul lui il vei "dezlega" si totul va fi bine. Daca reusesti sa nimicesti cauza, totul va fi bine.Ar putea sa ii dispara si sentimentele fata de tine, cam ciudat.
Numai bine!
p.s:Cerceteaza, descopera si distruge!
ma refer la schimbarea sa.
problemele pot fii de orice natura, gandeste-te doar la actiunile si trecutul lui, incearca sa le deduci.

| 26Geo a răspuns:

Ce tare, m-am oprit la primele randuri. Daca baiatu ala isi bate joc de tine in halul ala, tu de ce mai stai cu capra? Nu mai e la fel, inseamna ca ceva s-a schimbat la el si e timpul sa treci peste, da-i papucii.Am citit ca te "alinta", ce sa zic, te "iubeste" mult.Mai asteapta si tu macar pana invata sa iti faca un make-up frumos si atunci da-i papucii. Vorbeste cu el si vezi ce atitudine si ce zice referitor la asta si ia o decizie acum. Sfatul meu, meriti ceva mai bun decat el.Bafta

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Asa iti trebuie, daca iti bagi nasul in familia cuiva.