| Adinutsaaa a întrebat:

Problema mea este urmatoarea : Am o relatie de aproximativ 9 luni si in urma cu 4 luni am suferit un accident auto cu o prietena si iubitul ei insa prietenul meu era plecat din tara iar eu nu i-am fost spus ca plec cu acea prietena si iubitul ei iar el a ramas surprins cand l-am sunat ca am avut acel accident. De cateva zile acel 'tip" care conducea masina atunci cand am avut accidentul (iubitul prietenei mele ) m-a sunat ca trebuie sa vina sa imi arate ceva. Am acceptat deoarece a venit in fata casei mele si la urma urmei nu el a fost vinovat pentru accidentul suferit pentru ca eu nu am fost obligata sa ma urc in acea masina. Insa fratele meu a vrut sa "incerce" putin masina individului si am mers toti 3 c-am 500 m cu masina. Iubitul meu atunci era plecat din tara si nu credeam ca este o problema atat de grava ca eu m-am dus 500 m cu masina individului cu care am avut accidentul si oricum a condus fratele meu. El este foarte suparat si spune ca l-am mintit si ca nu mai are incredere in mine. Este revoltat deoarece m-am urcat in masina cu acel tip cu care am avut accident. Nu stiu ce sa fac? Intr-un fel este adevarat ca nu trebuia sa ii ascund acel lucru insa nu ma gandeam ca este atat de importata sa ii spun. Iar el a aflat de la alta persoana si asta il doare. Ce ma sfatuitit sa fac?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mizilicuri. Pai astea sunt probleme? motive pentru suparare sau cearta? E cam ingust la minte tipul. Cat timp el este plecat din tara doar nu o sa stai si tu legata de scaun. Te misti si tu incoace si-ncolo, faci cate ceva. Nu trebuie sa ii spui lui orice fleac. Ii spui lucrurile mai importante.

| BlueDunhill a răspuns:

Indiferent de distanta voi ar trebui sa comunicati si sa sinceritatea sa fie baza relatiei voastre...Cel mai bine este sa vb cu el sa ii spui tot ce ai ascuns in trecut..sa numai ai nimic pe suflet. poate o sa fie suparat o zi doua dar pana la urma va aprecia faptul ca a aflat de la tine si nu de la lumea din jur:* bafta

| patsy a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuia sa ii spui. Oricum afla c-am tot ce faci, si chiar daca nu esti vinovata ti-o ia in nume de rau. Vorbeste cu el, promite-i ca nu mai faci ceva fara sa afle. Unde exista comunicare, exista mai multa incredere.Bafta!

| Adinutsaaa explică (pentru patsy):

Intr-adevar ai dreptate. Dar nu l-am inselat sau sa il minti cu lucruri marete. Doar ca nu ma gandeam ca o sa se supere din treaba asta.

| Adinutsaaa explică (pentru Adinutsaaa):

Mint* scuze