| AureliaBEST a întrebat:

sunt intro relatie de 9 ani cu iubitul meu pana aunl trecut in luna mai eram miere si lapte frumos apoi el s-a schimbat s-a racit nu mai este cel care il stiam drgastos.a ramas la mine o noapte apoi dimineata s-a dus la baie si am auzit in buzunarul lui telefonul vibrand i l am luat si am vazut un mesaj de la una nu am putut vedea ca a venit in camera. i am zis ca la sunt telef si cine era m-a mintit ca erau amicii lui apoi eu i am zis cine este una camelia? ca a gresit si a cerut respectiva scuz. apoi dupa certuri el din greseala mi-a dat un mesaj ce i l-a trimis acelei femei ca a fost mai bine ca a plecat? ca a venit pe nespa? si credea ca o va prinde? apoi va dati seama ce a fost el le are sa prostesca in fata oamenii si femeile si ca mie mi l-a dat mesajul l am enervat apoi ca ne vom casatori pana la urma. dupa aceea se puta super si dupa ceva timp in luna august a plecat in Spania m-a mintit ca lucreaza acolo sa ca vine la sfarsitul lunii sept anul trecut si tinea telef inchis ii badea drumul la orele 2 noaptea. vorbea cu anonimein fine am aflat de la sora lui ca deja era in tara din 5 sept deci a astat in Spania 2 sapt i am zis si de atunci s-a schimbat rau cu mine la pat nu mai face nimic doar in scurt fara mangaieri nimic se grabeste, la mine nu mai sta repet este dibn alt oras la o ora de orasul meu, noaptea sa ramana la mine nu de un an, se da dracu, apoi ca are datorii si sa l inteleg ca isi va reveni si acum imi zice ca voi vedea eu ce imi face mai rau,imi vrbest f urat ma jigneste si parintii mei ii jigneste, ma suna zi de zi dar atat me intraba ce mai fac si atat tace nimic nu zice cand ii zic ca e alta la mijloc tipa zbiara jigneste,face rau,eu cand il sun da mereu ocupat ton, sau nu mi raspunde, ca face ce vrea el si e liber, cand il intreb ce face raspunsul lui are treaba sau nimic, sora lui imi zice ca este plecat seara de seara de acasa si vine tarziu, si a slabit enorm de la 105kg a ajuns la 60kg este pamantiu la fata.nu stiu ce sa mai fac ii zic mereu sa alaga eu sau tarafele sa fim cum eram odata si nimic nu vrea.este unul ce nu stie ce vrea e bolnav cu capul cred.ii zic ca dc o prind pe tafa aia o ard de vie si el nu scapa din mana mea viu.mi-a zis ca 9 ani nu a fost nimic si ii dovedesc mereu ce imi zicea ca sunt femeia vietii lui ma iubeste etc.si ca ii este scarba de toti si de mine.nu mai pot tot il distrug cum ma distrus.sora lui la prins cand ii scria sms uneia o stiu e maritata ca o iubeste.ma ducea cu datorii si el ma prostea.acum mi-a zis ca asteapta reactia mea sa i fac rau pentru asta mi-a facut atatea de anul trecut deci sa ma deternine sa reactionez dur cu el pentru asta ma toaca asa.va vedea el cine sunt cu adevarat.am ajuns sa am dureri in cefa rau sa lesin ca el ma toaca.voi ce sfaturi imi dati ce sa i fac.ma retag dupa ce il fac praf cum ma distrus si a batut joc de sentimentele mele de anii mei si de viata mea.nu sunt vinovata ca l am iubit a fost singurul barbat si primul ce m-a facut femeie prima data ma inceput el.l am iubit enor si iata rasplata lui.da vina mereu pe mine ca eu i am facut rau si nu mi da argumente sa stiu ce rau i m-a facut tace.pai daca vrea asta acum va vedea raul cu adevarat.nu m-a luat in nume de rau eu am suferit mult si am indurat multe de la el crezand ca se va schimba cum tot ma prostea ma ducea cu zaharelul.

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sub nicio forma sa nu te gandesti la impacare! Ai fi prostuta! Dupa cate ti-a facut nemernicul! intr-o relatie trebuie iubire,intelegere,respect,el nimic nu ti-a oferit! Eu iti sugerez sa-l parasesti si sa-l ignori.El vrea sa te faca sa te razbuni pe el, de ce s-ai indeplinesti dorinta? Ignora-l asta il va durea cel mai tare, ca nu face cum vrea el, nu-i dai atentie, lovitura de gratie!

| mona a răspuns:

Plateste-i cu aceiasi moneda, nu mai sta cu el pentru ca si bate joc de tine

| AureliaBEST explică:

Voi ce credeti am omis este divortat acum si fosta nevasta la lasat ca o insela isi batea joc de ea la greu mi a povestit tot ce i facea, acum si de mine face victime in randul femeilor este un excroc sentimetal.ce parere aveti ce sa i fac ca nu ma las nu scapa neiertat.ce are in cap omul asta ce calca tot in picioare.

| neutrino a răspuns:

Din pacate tu esti o femeie pacalita de 9 ani. E timpul sa te trezesti, pana nu este prea tarziu.

| irrischan a răspuns:

Sa stii ca nu esti singura care trece prin asta. Si eu am avut un iubit timp de un an, iar eu il credeam ca ma iubeste si ca tine la mine si imi zicea mereu sa nu fiu geloasa pe celelalte fete cu care statea ca doar pe mine ma iubeste. Dar am aflat de curand ca a mintit. M-a mintit un an intreg, iar acum am declarat razboi si nu il pot uita. Nu pot uita cum si-a batut joc de sentimentele mele. Acum il ignor total si la scoala si oriunde ne intalnim. Incearca si tu sa-l ignori si vezi ce iti iese. Daca nici asa nu merge, incearca sa ii spui sa te lase in pace cateva zile pana vei lua o decizie corecta. Ai putea sa-l ierti sau nu. E alegerea ta. Tu alegi daca mai vrei sa-l ierti si merita sau nu. Asta posibil sa-l raneasca si sa-i raneasca si sentimentele.

| PaulaSirena a răspuns:

Asculta:tu esti buna.Nu te pune la mintea lui.Ia o limonada si relaxeazate si lasa-l in pace!