| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu nu suportă fetele care înșală, care se culcă cu alții, deși au iubit și pe cele care se îmbracă indecent, fiindcă a fost înșelat de fosta prietenă. Sunt a 12-a, iar la mine în clasă, fetele se dezbracă și dansează lasciv pe băieți sau le arată sânii/fundul/, îi ating în zona intimă și multe altele, doar vreo 3-4 suntem normale. Problema e că iubitul meu îi e frică să nu fiu ca ele, iar pe mine mă deranjează, deoarece sunt multe lucruri pe care trebuie să le discutăm ca și clasă, mai ales acum cu terminarea clasei a 12-a. Și de fiecare dată când vorbesc cu el despre ceva ce discutăm la școală, spune lucruri de genul: "Sper că nu o să ajungi și tu curvă", iar pe mine mă supără când zice așa, de parcă nu m-ar cunoaște cum sunt, și suntem de un an împreună. Azi m-a întrebat până când mai merg la școală și când iau vacanță și i-am spus că noi, în clasă, am vorbit toți că să nu mai mergem de miercuri, doar că dirigintele a zis să mergem și urmează să mai vorbim săptămâna viitoare, iar după a zis "Vorbești cu. Sper să nu ajungi ca ele. Sau deja ai ajuns și tu curvă?". Eu m-am enervat și i-am spus că nu mai suport să aud asta, e de parcă m-ar face curvă și i-am zis că dacă mai aud o să mă despart de el, iar după s-a enervat și a zis că mereu îi spun de despărțire. Ideea e că îi spun mereu de despărțire, pentru că el mereu spune "o să ajungi o curvă", "te vor influența colegele", "de Crăciun o să te culci cu băieți, vor veni băieți la tine", deși știe că de Crăciun merg la bunici. Știu că greșesc și eu că îl ameninț cu despărțirea, dar nu mi se pare normal să zică mereu "o să ajungi și tu curvă", "te vor influența", de parcă aș fi cea mai mare proastă de pe lumea asta. Dacă nu m-au influențat să mă dezbrac și să-mi arăt sânii sau mai știu eu ce, în 3 ani de când sunt în clasa asta, nu mă vor influența nici acum, dar nu pricepe. Ce să fac cu el? Are rost să-i mai explic? Îi explic deja de un an și tot aceleași lucruri le spune, e aiurea. Ar fi despărțirea o soluție?

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stop! Eject! Next!
Altfel, ori iei bataie cat de curand, ori oricum va veti departi, dar mai conteaza si cum!
Merita sa risti o batuta si invineteli sau mai rau, cum vedem la stiri?!

| Adry05 a răspuns:

Ba ala chiar e idiot, lasa-l naiba de frustrat prost. Cum sa te faca cur.va ca ai niste colege asa? LAsa-l ca mai tarziu incepe sa te faca direct, nu te mai intreaba. Are probleme cu capu grav

| RAY a răspuns:

Toate femeile vor insela candva, asa ca ce asteapta iubi tau e ceva ce nu exista real

| corbulalbrosu a răspuns:

Sper ca nu te vei supara daca iti voi descalifica iubitul in ochii tai. Prin modul lui de a se comporta si nu doar fata de/cu tine ci in mod sigur si in societate, reprezinta tipul omului bolnav mintal. Paranoic incurabil. Daca iti vei continua viata alaturi de el in mod absolut sigur vei avea o viata de cosmar. Esti demna de mila si de a fi compatimita pentru ca accepti sa induri mizeriile unuia care prin tot ceea ce face... efectiv te terorizeaza. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

NU, nu greșești că îl ameninți cu despărțirea - el greșește că nu are încredere în tine (pe de o parte) și că îți vorbește așa (pe de altă parte).
Când va rămâne și fără tine, și va vedea peste timp ce a pierdut o să realizeze.
Dar va fi prea târziu. Nu însă și pentru tine - vei avea timp să găsești pe cineva care să te aprecieze așa cum ești și să-ți vorbească frumos, chiar și când vă certați.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Emma30555 a răspuns:

Băiatul este exagerat de gelos, e ca o boala a lui nu e vina ta sau ce faci tu, nu are sens gândirea lui. E încuiat omul și are o problema cu femeile în general, indiferent cât de serioasa decenta vei fi tu el tot la fel va gândi, de parca e vina ta ca ai colege mai indecente. E absurd și nu prea cred ca ai ce sa i faci

| Goete a răspuns:

Una din regula de baza a unei relatii e increderea in partenerul tau. Se pare ca el nu te cunoaste, sau nu are incredere in tine. Dar tu esti singura care poate decide daca vrea sau nu o astfel de relatie

| Elena9328 a răspuns:

Fata mea, asta i Cretin, scuze exprimarea, cum poți sta langa unul că asta? Du te și caută altul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si când te gândesti ca el te impinge numai bine la despartire.

| ibaal a răspuns:

Lasa-l!
Asta nu-i sanatos!
Nu sta pana o sa-nceapa sa te bata sau sa-ti faca si altele, sa treaca de la jigniri la mai rau doar pentru ca i se pare lui ca ai trecut de la "poate esti..." la "esti o curva..."
Asa ceva nu se spune!
Iarta-ma ca-ti spun, dar, pare un frustrat labil psihic!
Fugi cat mai poti!
Nu te respecta deloc spunandu-ti toate astea si nici nu cred ca se-ndreapta spre mai binewinking

| Stropdeploaie a răspuns:

Eu zic sa l parasesti! Nu te merita!

| Rux04 a răspuns:

Bună. Nu are rost să-i mai explici. Nu va intelege asa că despărțirea este o solutie.

| Adi88 a răspuns:

Dacă te ai îmbracă decent, cum vrea el, asa încât ai arata ca îl iubești și va merge relația. Asa ii dai impresia ca te îmbraci pentru alții sexi când nu ești cu el