| anastasia3345 a întrebat:

Buna! Iubitul meu vorbeste cu prietenii lui despre alte fete adica cat de bine arata si care e mai buna. stiti voi. Eu am vazut asta in conversatiile cu prietenul lui, nu stie ca m-am uitat. Cateodata face remarci despre alte fete si de fata cu mine dar doar cand suntem si cu prietenul lui care nu are relatie. Suntem impreuna de 1 an jumatate. Nu ii pot spune sa nu mai faca asta deoarece stim cu totii ca nu se va opri, mai ales in conversatiile lor private. Nu imi doresc, dar il compar cu iubitii prietenelor mele care par sa spuna lucruri de genul "Pe mine ma intereseaza numai de iubita mea" etc. Nu stiu cum sa rezolv.

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Rezolvarea este destul grea pentru o singura persoana cerebrala, infruntand un sistem de alimentare si educare a involutiei si de aprecierea si premiere a nonvalorilor. Eu nu am un raspuns dar incerc sa ma pun in locul tau. Imi vine in minte o urare pe care mi-a facut-o un batran la o aniversare a mea...: "sa poti schimba ce se poate si trebuie schimbat, sa nu te lupti cu ce nu poate fi schimbat chiar daca ar trebui, dar mai ales sa poti face diferenta dintre cele doua situatii."

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde știi tu ce vorbesc iubiții prietenelor tale cu prietenii lor? pot la fel de bine să facă același lucru.
sunt bărbați, e normal să vorbească despre femei. și eu admit la fel de ușor de un tip că arată bine și având relație și nu mi se pare nimic deplasat, având în vedere că am grijă ca partenerului să-i fie clar că tot el e cel mai bun indiferent dacă și alții arată bine. eu cu fostul prieten chiar vorbeam despre bărbați și femei care arată bine, îi analizam, ziceam cine ni se pare sau cine nu laughing) chiar și eu cu prieteni DE AI LUI de față cu el făceam asta și era foarte fun laughing) nu mai fiți așa ridige că nu vă înșeală iubi că zice de o fată că arată bine

| Sofer a răspuns:

Nu mai citi conversațiile. Sunt și ei băieți și normal ca mai admira fete.

| alexalx1234 a răspuns:

Din start ai dat dovadă că în relația voastră nu există încredere dacă te-ai uitat în mesajele lui, iar asta înseamnă că această relație nu va ține.

| tzionut a răspuns:

Draga mea nu vad ce ai putea sa schimbi la el. El se poate schimba doar daca isi doreste acest lucru.
Tot ce poti face e sa comunici cu el si sa ii spui ce te deranjeaza, sa ai incredere in el ca nu iti va trada increderea, si sa ii repecti pe el, intimitatea lui si hotararile lui.
Lasa obiceiurile proaste (cautatul in telefonul lui), eventual ii poti cere permisiunea sa te uiti cand ai dubii. Daca nu are nimic de ascuns, nu ar trebui sa fie probleme.
Ceea ce trebuie sa intelegi e ca ce e valabil pentru un partener e valabil si pentru celalalt, deci daca te inseala, fa la fel, eventual cu prietenul liber, apoi dale papucii la amandoi daca nu simti nimic pentru celalalt. Respectal si cerei respect, ofera-i si cerei incredere, si comunicati oameni buni, ca nimeni nu va ghiceste gandurile.
Multa sanatate.

| al0o0o0 a răspuns:

Nu te mai uita in conversatii...ce nu stii nu te afecteaza

| mdc98 a răspuns:

Rupe relatia cu el si gata. Gaseste un baiat serios care are ochi doar pentru tine si care te respecta.

| Laur7010 a răspuns:

În primul rând... ce e frumos și lui D-zeu îi place asadar aici are loc doar multa gelozie din partea ta. Te sfatuiesc să încerci să îi spui manierat că nu îti convine și țin să menționez că e o problemă mare dacă ai ajuns să fii securistă și să îi cauți prin mesaje. Spre binele relației tale, te sfătuiesc să fiți open-mind și să mergeți pe încredere discutând deschis despre orice. Multă sănătate!