| teodora_2333 a întrebat:

La ce varsta ar fi potrivit sa ai primul prieten? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Majoritatea persoanelor incep sa aiba un prieten pe la 12-13 ani.
Personal, mi se pare o prostie. La varsta asta nu poti sa iubesti, nu poti sa inveti cum sa iti pese de cineva cu adevarat...

Dupa parerea mea, varsta ideala pentru primul prieten ar fi cam. 15 aniwinking

8 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna :*pai km pe la 15 ani e o varsta ok ca sa ai pr pentru ca la vreo 12 ani nu prea sti ce e aia iubire nu sti s aiubesti sa pui suflet

dar daca tu simti la acum ai nevoie de un pr fa-ti un pr:*
e ok sa fi mai experimentata in acest capitol:*

bafta

Răspuns utilizator avertizat
| dOody a răspuns:

Pai depinde de ce simti. Daca inima iti spune ca esti indragostita, atunci e momentul potrivit. Acesta ti`l alegi tu.

| Dek a răspuns:

12-13 Sa ai o experienta pentru cand vei fii mai mare.Sa iti dai seama dupa ce criterii sai alegi pe urmatorii(sunt baiat 12 aani)

| Angel_5977 a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta.

| Adinutza14 a răspuns:

Nu exista o varsta anume.cand simti ca te'ai indragostit, atunci e bine. daca tie frica de primul sarut, incearca sa fi cu un baiat pe care nu il placi foarte mult ca sa nu te paraseasca ca nu stii sa saruti.eu cred ca pe la 11-12 ani e varsta perfecta, dar daca iti place si libertatea 14-15 ani. funda?big grin

| enny_7219 a răspuns:

Cand te simti tu pregatita.adica se poate numi iubit si un baiat cu care doar sa te saruti sa vb etc fara sa faceti si sex asa ca... poti face pasul asta atunci cand consideri u ca e bine.eu de ex am avut primul prieten in clasa 7a

pupici
app. fundita? pls

| alina_4253 a răspuns:

Buna.eu am 13 ani, am prieten de 18.parintii mei sunt de acord cu acest lucru, sunt cu el de 6 luni.
ai putea avea prieten de la vreo 12-13 ani.conteaza doar sa fii sigura de acest lucru si sa stii ce el te iubeste cu adevarat