| xSmile a întrebat:

la ce varsta ar fi potrivit primul prieten? Am colege care sunt de aceeasi varsta cu mine [ 12 ani ] si au avut chiar din clasa a3a. Credeti ca e bine? happy Astept raspunsuri big grin

Răspuns Câştigător
| LiveYourLife a răspuns:

Eu zic sa-ti traiesti copilaria si sa lasi baietii fiindca este mult prea devreme
e ok sa-ti faci un prieten dar pe la 16 aniwinking
nu e bine sa te maturizezi de acum asa ca traiesti copilaria cat mai potiwinking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ele sunt cu capul dezechilibrat nu le baga in seama, au fost facute prost in fabrica si asta au in cap prieten la o varsta frageda. Varsta recomendabila e de la 18 ani in sus.

| Karisma a răspuns:

Mai asteapta un pic pina ce vei fi mare

| TTdsIulia a răspuns:

Nu este o varta anume pentru a avea un prieten. totul vine de la sine iar daca te simti pregatita poti incepe o relatie cu baiatul de care te simti atrasa si care bine inteles sa te placa si elhappy:*

| Dildau a răspuns:

E tarziu de tot, eu am colege care au avut prieteni si in gradinita laughing rolling on the floor. Glumeam. Poti sa iti faci un prieten la ce varsta vrei, ai libertatea sa alegi, atata timp cat nu intreci anumite masuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa te intalnesti cu cineva pe la 25 de ani de exemplu.Atunci vei fi cu capul pe umeri, vei sti ce vrei de la viata, vei fi mai matura in gandire. Daca vei incepe de mica s-ar putea sa intalnesti persoana nepotrivita care te va rani si te va face sa suferi. Faci ce vrei.Pana la urma e viata ta.Asta este sfatul meu pentru tine. Sper sa te ajute.Bye