| madalina_4528 a întrebat:

Bunasad la ora 17:00 merg la dentist sa imi plombeze o masea doare rau? dar zice ca trebuie sa imi pune ceva medicament pe nerv timp de 30 de min big grin ce inseamna? ma va durea rau?

4 răspunsuri:
| DavidDj a răspuns:

Sall.Eu mi-am plombat o masea si nu a durut deloc, dar eu avem nervul scos.Si ca sa mi-l scoata mi-a pus o substanta sa il omoare, si m-a durut f. tare, dar daca tu ai deja nervul scos NU vei simti nimicwinking

| ZEU93 a răspuns:

Pai medicamentul opmoara nervul dupa il va scoate, si iti va plomba dintele.Cat timp este un dentist bun nu te va durea

| Kassandra1408 a răspuns:

NU te va durea deloc - inseamna ca iti va anestezia nervul. Cel mult vei simti un discomfort dupa, da in nici un caz durere.
Roaga-l pe domnul/doamna doctor sa iti dea o doza sanatoasa de anestezic si gata. Inainte ia un sedatif PC daca nu stai bine cu nervii - vei auzi cum "da cu burgiul in gura ta" laughing

| deeitza a răspuns:

Nu nu doare si eu am patit la fel iti va face anestezie si atat in rest nu vei simti nimic