| Burlacu_Lavinia_1991 a întrebat:

Buna la toata lumea!
Va rog sa imi dati un sfat in legatura cu o persoana care imi place foarte mult.
Aceasta persoana lucreaza cu mine intr-un cazino live si este manager.
Suntem de aceeasi varsta si a venit de curand(3 saptamani) in acest cazino unde lucrez.
La inceput a venit la mine sa vorbim, din prima zi a zis ca vrea sa ma invete cate doua cuvinte din limba lui.
El fiind din Lituania.
Dar apoi a aflat ca "sunt intr-o relatie cu un coleg" si a fost mai distant dar tot ma invata cate doua cuvinte de fiecare data cand eram pe aceeasi tura.
Eu nu mai eram cu baiatul respectiv, a fost o relatie toxica si venind vorba de vacante si relatii, i-am zis ca nu mai sunt cu baiatul acela.
Intr-o seara inainte sa iesim din tura, mi-a zis ca ma conduce cu masina ca afara ploua si pana la urma am acceptat doar ca el m-a asteptat afara, iar un alt coleg mi-a zis ca a plecat dar el nu plecase.
A doua zi am fost libera si am venit in cazino ca si client la bar, doar poate, poate o sa ma observe.
Si m-a observat, ba chiar a venit la mine sa ma intrebe unde am fugit, ca s-a uitat dupa mine si i-am zis de un alt coleg ca mi-a zis ca el plecase.
Dar el mi-a zis ca m-a asteptat si ca s-a gandit la mine, de ce nu l-am asteptat.
M-am dus si a doua zi din timpul meu liber la cazino ca si client la bar, doar ca sa il vad, eram cu niste prieteni.
Si se uita la mine. A treia zi la munca, mi-a zambit cand m-a vazut si iar mi-a zis de intamplarea de atunci ca m-a asteptat si ca s-a simtit prost ca a plecat fara mine.
Apoi m-a intrebat care este numarul meu favorit si i-am zis 30.
Si tot paria pe numarul 30...asta in joaca, ca nu aveam jucatori.
Si asta de mai multe ori ...paria doar 3 numere..numarul meu si alte doua numere(care eu presupun ca semnifica ceva pentru el).
Dupa acest joc si-a schimbat iar atitudinea, iar incerca sa ma ignore sa devina cu totul o alta persoana.
Are momente cand rade si este o persoana cumsecade iar apoi brusc isi schimba comportamentul.
Acum nu stiu care este faza. Habar nu am daca ma place sau doar imi fac eu filme.
Si eu deja ii stiu Facebook-ul dar nu i-am dat add friend.
Habar nu am daca are o iubita sau ceva.
El m-a intrebat despre unul din prieteni cu care am venit la cazino daca este cumva iubitul meu si i-am zus ca nu.

Habar nu am cum sa procedez cu el sau ce sa fac, mi-ar fi placut sa ies cu el sa vorbim dar poate deja exagerez.
Voi ce credeti?
Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc!

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cine stie ce-i in mintea lui, poate crede ca i-ai dat teapa atunci cand acel coleg ti-a zis ca plecase, poate crede ca ai facut misto de el, poate fiind intr-o tara straina, e oarecum rezervat si nu vrea sa intre in necazuri, daca are cumva senzatia ca umbli si cu altii.

| Burlacu_Lavinia_1991 explică (pentru wildthing):

Stii ca ma gandeam la asta.
M-a intrebat daca vreau o familie, copiii.
Eu i-am zis ca nu dar eram la modul ala ..chiar vreau o familie.
Eu nu am avut parte de o familie cat am fost copil.
Si imi doresc asta.
Dar el nu stie asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce varsta ai? Dar el?

| CassiusAlexander a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Din 1991 până acum știi să calculezi?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CassiusAlexander):

Culca te ca esti obosit, de unde stii tu ca ea e nascuta in 91? Poate anul e fals. Poate ea are 15 ani dar ca sa i si faca contul putea trece orice an.

| Burlacu_Lavinia_1991 explică (pentru CristiDinBucuresti):

El are 31 iar eu 30.
Suntem de aceeasi varsta.

| RAY a răspuns:

Deci tu ai iubit si te dai la altul, bravo, fata cuminte rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor poate a vazut si el ca ai si iubit si pe el il vrei, pai si cum sa ai o relatie cu asemenea femeie, voi zburati din floare in floare

| Burlacu_Lavinia_1991 explică (pentru RAY):

Citeste mai bine.
Nu am iubit.
Eu am stat cu unul mai tanar decat mine.
Iar eu am decis sa pun punct cu baiatul respectiv pentru ca eu imi doresc o familie.
Iar managerul chiar imi place de el.
Nu sunt o panarama de femeie.
Eu imi doresc ceva stabil.
O familie.

| Emma30555 a răspuns:

Putea sa te sune în seara aceea când a spus ca te așteaptă, sau îl sunau tu. Eu tind sa cred ca e nehotărât sau nu vrea totuși o relație cu tine, poate e genul de aventurier și e obisnuit ca femeile sa i pice fără sa încerce el sa le cucereasca sau poate are și el pe cineva, poate ii e teama sa nu te atașezi prea mult de el, sau poate nu i dai semnale corecte ca îl placi. De ce nu te împrietenești cu el pe Facebook? Nu e mare chestie sa i dai add, e ceva banal

| Burlacu_Lavinia_1991 explică (pentru Emma30555):

Apoi se gandeste ca sunt disperata dupa el.
M-am obisnuit cu ideea ca intre noi 2 nu poate sa fie nimic.
Chiar daca imi place.
Poate am interpretat eu totul gresit?

| Emma30555 a răspuns (pentru Burlacu_Lavinia_1991):

E un simplu add pe Facebook nu are de ce sa te creadă disperata, nu trebuie sa-i arăți ca îl placi foarte mult, el nu are cum sa știe ce simți, dar poate ar fi bine sa vada ca îl placi dar nu ca ești disperata, tu trebuie sa fii atenta la comportamentul tău, dacă ii arăți ca-ti place dar în acelasi timp ai și o detașare fata de el o sa îl atragă. Nu cred ca ai interpretat greșit, cred ca și el e atras de tine însă nu este îndrăgostit și asta fiindcă din câte ai spus e un tip de succes și e obisnuit sa-l caute femeile. Asa cred nu pot fi sigura fiindcă nu cunosc realitatea. Nu știu dacă ți-ar fi bine sa ai o relație cu el, s-ar putea sa suferi, comportamentul lui este al unui tip care nu vrea obligații, dar care știe ce face ca să obțină ce vrea el fără sa fie tras la răspundere ca să zic asa. Dacă ii arăți unui om ca îl placi nu e o slăbiciune însă să nu te injosesti niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa actionezi daca vrei ceva.