| niuska a întrebat:

Buna la toti, nici o data nu mi-am inchpuit ca voi ajunge cu o problema de asta pe aici dar nu mai gasesc solutii. Dupa o dezamagire si o durere enorma mi-am deschis inima pentru un alt om, sa inceput totul frumos e o diferenta de virta de 14 ani intre noi dar nu am vazut in asta o problema, era dulce isi facea griji pentru mine ma ajuta foarte mult financear si multe altele. El era in Bucuresti dar eu in Chisinau pe timpul cela.Sa terminat totul din cauza unu-i mesaj pe care eu l-am trimis din greseal,( cu citeva zile inainte ca sa vin la bucuresti la el, o prietena mi-a zis ca nu stiu totul despre el si ca fac o greseala ca plec dar nu a vrut sa-mi spuna ce stie acum eu din emoti i-am dat un mesaj ei cu continutul sa-mi spuna ce stie ca mai am si pe altcineva si sa stiu ce sa fac) si am incurcat si ii l-am trimis lui. el m-a sunat indata ce la primit si mi-a cerut unele lamuriri eu i-am zis din emoti ca nu eu l-am trimis ci o perietena pina la urma nu ma crezut si sa distrus totul, eu oricum am venit atunci in buc cum m-am pornit dar el nu a vrut sa ma vada.eu am hotarit sa astept poate o sa-i treaca dar el a plecat din tara pe citeva luni, atunci eu am hotarit ca am sa lupt p-ru el m-am stabilit in buc, am intrat la facultate. timp ce el a fost plecat discutam foarte mult pe net unde am devenit prieteni buni, cind sa intorc ne-am vazut plus a fost ceva mai mult o noapte frumoasa, apoi iar-si ne-am certat din cauza unor prostii dar oricum eram prieteni, aseara cind sa intorc iar-si in buc am fost la el si i-am spus despre sentimentele mele dar el mi-a zis ca nu poate fii nimic ca cu prea multe am gresit, suntem doar prieteni. ce sa fac? a trecut jumate de an dar tot tin la el mult.

Răspuns Câştigător
| Gabi_6377 a răspuns:

Daca te-ar iubi, te-ar mai putea ierta. Ii poti spune ca daca aveai pe altcineva, erai cu persoana aia deja. Zici ca va certati din cauza unor prostii, deci oricum, va cam ciondaniti, daca vrea sa fiti macar prieteni, profita sa-l faci iar sa te iubeasca, bafta.

5 răspunsuri:
| WhiteRose a răspuns:

Are dreptate cu greseala
Ori ii spui sa te ierte sa-ti mai dea o sansa si ii arati ca meriti
Ori, poate e mai bine pentru el, sa il lasi totusi in pace sa renunti si u la ideea de a mai fi cu el, ca nu e vina lui ca v-ati despartitstraight face

| WhiteRose a răspuns:

Acum mai poti spera, dar nu cunosc multe cazuri in care cei doi sa se fii impacat, de fapt nu cred ca cunosc vreunul
Sper sa fie al tau unul fericit, desi ar trebui sa fii si realista, altfel vei suferi mai mult cand iti vei da seama ca nu mai e nicio sansa

(sorry ca sunt negativista)

| pyma a răspuns:

Da da, te-ar ierta sigur dacă te-ar iubi... Dar tu dacă îl iubeai de ce jucai pe două fronturi? Primeşti ceea ce meriţi!

| afrodyta a răspuns:

Sa stii ca fiecare om greseste, mai ales la inceput. El daca chiar ar tine la tine si te-ar iubi ti-ar mai da o sansa, si din contra ar face el pe suparatu ceva timp, dar apoi tot el sar intorce la ttine. Poare in acest timp cand nu v-ati vazut si-a facut pe alcineva.Ar trebui sa vorbesti serios cu el pe chestia asta si sa lamuriti totul.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rty65ijv