| SSis a întrebat:

Buna la toti:p am o problemutsa sa zic asa.happy sunt cam timid cum asi putea sa scap de timiditate am incercat sa fiu eu insumi na mersbig grin mai ales cand sunt cu fete huh...

4 răspunsuri:
| Sigmund a răspuns:

Timiditatea se poate trata! Poate ar trebui sa ai mai multa incredere. Dupa mai multe iesiri, intalniri, te asigur ca vei scapa de necazul tau.Eu asa am scapat, de asemenea fiind o persoana ca si tine.

| Vogelspinne a răspuns:

Iesi in fiecare zi cu cate o fata, dupa un timp nu o sa mai fi timid iti spun eu.
Bafta la fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooohh... sa stii ca o fata care s-a saturat de toti pervershii din romania. ar adora un baiat timid. nu prea inteleg de ce vrei sa te schimbi dar o sa incerc sa te ajut...
1. Incearca sa iti faci prieteni mai mari decat tine...
2. Daca iti place de o fata spune-i ca estimai timid si intreab-o daca ar vrea sa te ajute sa ai mai mult curaj [ numai daca fata e detreaba si poate sa inteleaga diferite "sentimente" ~daca le putem spune asa... ~]

| Diiii a răspuns:

Pentru a schimba ceva va fi nevoie sa vorbesti cu o persuana de incredere.Incearca sa iti dai seama de unde vine aceasta timiditate. Timiditatea se "trateaza" cu iubire, o relatie te-ar putea ajuta.Pentru asta este nevoie sa iubesti si sa incerci sa te lasi iubit.