| StaRmAgiC a întrebat:

Buna la totii, se pare ca din intrebarea precedenta pe care am pus-o am primit un raspuns negativ de la fostul. L-am intrebat daca mai vrea sa stea cu mine si a zis ca nu.
Nu a vrut nici sa nu ma simt prost dar se pare ca nu prea i-a reusit.
Nici nu pot sa-l fortez sa stea cu mine, a zis ca mai tine la mine dar nu poate sa stea pentru faptul ca el zice ca iar o sa continuam aceeasi poveste in sensul ca o sa ne certam din nou si ca colegii nostri pot baga strambe intre noi 2 cum au facut mereu.Era pe cale sa ne impacam si tot asa de repede s-a razgandit. Dar a zis ca putem ramane amici asa cum am fost mereu.
Apoi l-am sunat din nou sa ii spun ca ii dau dreptate si ca vom ramane niste simpli amici, deoarece poate el doreste si ceva nou si nu a negat astasad dar nici la mine a zis ca nu poate renunta. Tin mult la el si i-am zis asta si a zis ca si el dar nu putem fii impreuna.
Nu inteleg de ce doua persoane daca se plac nu mai pot fii impreuna.Am zis ca va veni si momentul cand el isi va gasi pe alta si eu pe altul.Eu i-am zis ca nu va fi usor si mi-a raspuns ca nici lui.
Sunt foarte suparata pe treaba asta, nici nu face nimic sa ne impacam si totusii zice ca tine la mine si ii va fi greu sa ma vada cu altul. Mi-e una imi este greu ca el e singurul meu prieten cel mai bun, care ne spunem totul si impartasim secrete din viata noastra, ne ajutam la nevoie si stam in banca unul langa altul.Si totusii tin la el enorm, iar 7 lunii nu am mai stat cu cineva din cauza faptului ca inca nu-l uitasem si el imi zisese ca si el de cand ne despartisem de 7 lunii n-a mai stat cu nimeni.
Ce as putea face in cazul asta? Un mic sfat daca se poatesad

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti incerca doar sa pastrezi vie prietenia care a fost mereu intre voi. Daca intre timp va gandi ca a gresit iti va propune sa fiti impreuna. Nu mai insista si accepta o relatie de prietenie cu el. Se poate sa iasa cu alta fata sau dupa o perioada sa isi dea seama ca vrea sa fie cu tine. El e nehotarat. Lasa-l sa isi dea seama ce vrea. Daca e dat sa fiti impreuna va face el pasul acesta.

| ÅñdRa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa lupti pentru el...nu te da batuta daca chiar ti la el
Aratai ca meriti ca fi cu el si explica-i ca nu o sa mai fie nimic ca inainte si sa nu mai asculte de ce zic colegi.
Spune-i ca nu merita sa stati despartiti atat timp cat tineti unul la altu si ca cel mai bine e sa fiti impreuna.
Sa nu te dai batuta, lupta pentru el...nu ai nimic de pierdut daca lupti pentru el...ba chiar ii dovesti ca tu chiar ti la el.
Mult succeshappy!

| ÅñdRa a răspuns:

Scuze pentru greselile de ortografiebig grin
dar mam cam grabitbig grin

| constantyna a răspuns:

Stati de vorba, linistiti, fara alte persoane cunoscute(colegi) prin preajma, si analizati la rece motivele "despartirii", vedeti daca ele sunt serioase, eu cred ca va veti impaca! Vezi ca oamenii, daca vad doi prieteni adevarati, fac tot posibilul sa-i desparta, din invidie! (Rar ai sa vezi ca cineva sa se bucure de binele altora). Va doresc sa aveti tarie de caracter!

| remus a răspuns:

Ingaduiti-va unul pe altul, este greu orice drum nou inceput dar nu imposibil de parcurs daca exista un gram de afectiune, vointa si dragoste, sa auzim numai de bine, casa de piatra!

| alessyca a răspuns:

Acum ce sa zic nu vreau sa fiu rea dar nici el nu e prea sigur de sentimentele lui. Daca era sigur nu te mai tinea pe jar. mai bine ai vb cu el fata in fata sa i vezi reactiile nu la telefon, iar daca nici asa nu merge, nu-i mai zice nimic, evita'l iar daca il interesezi te va cautatongue
nu stiu...succes

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mintiti-va in continuare, ca o faceti atat de bine.si el te crede tot cat il crezi si tu pe el. ce frumoasa-i viata.si cat de bine si frumos e sa minti cand stii ca nu te crede nimeni. dar o ia ca atare.adica golaneala propriuzisa.mai vreau sa fiu cu tine dar ma pot f. e si cu altele? da tu sa fii cuminte ca asa de mult tin la tine ca n-as suporta sa ma inseli. da cum sa nu se poata dragule? ca si eu te iubesc de nu mai pot, asa ca putem fi amici sau macar prieteni de rezerva.mai? voi ganditi? cu ce?

| sweet_2301 a răspuns:

Daca relatia voastra nu merge in prezenta colegilor continuati-o pe ascuns pana reparati ce este intre voi. Vorbeste clar cu el si explica-i ce simnti cu adevarat pentru el, tineti relatia ascunsa si dovediti amandoi increderea pe care o aveti unul fata de celalat daca va iubiti asa mult.scces pup