| Bombonica_5811 a întrebat:

Am stat cu el aproape 3 ani, acum 1 luna ne-am despartit, el ma tot cauta sa ramanem amici eu nu vreau, dar am mai vorbit la telefon si ne-am mai intalnit ca "amici" doar ca el se purta zici ca nu s-a intamplat nimic cand ne intalneam.Ma tot suna intr-una si mai mult rau imi face a zis ca nici lui nu ii e bine fara mine dar nici greu nu ii e, si ca nici el nu stie ce vrea.ieri mi-a spus ca dupa 1 an jumatate de stat impreuna si-a dat seama ca nu sunt genul lui dar totus a continuat sa stea cu mine, inainte de toate astea l-am intrebt de 2 ori daca vrea sa ne impacam si mi-a spus ramanem amici atata tot. iar aseara m-a sunat iar si l-am intrebat de ce a mai stat cu mine inca un an jumatate daca nu ma mai iubea si a zis ca ii erea mila de mine si nu stia cum sa imi spuna ca nu mai vrea sa stam impreuna, dar eu nu cred, atunci de ce ma tot suna de ce ma cheama pe afara mi-a spus ca pe altcineva nu vrea si ca ii pare rau pentru mine ca nu vrea sa sufarstraight face Eu una nu pot sa cred, i-am spus ca mai rau imi face daca ma suna, dar el tot ma suna si mi-a supus ca daca nu ii mai raspund la telefon vine la mine acasa macar sa ma vadastraight face dar daca nu ma mai iubeste de ce ma tot suna de ce nu ma lasa in pace ce mai vrea de la mine? oare chiar poti sa stai cu cineva un an jumatate fara sa mai simti nimic?straight facefunditasad

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Atata timp cat in acest 1 an jumatate cat a stat cu tine nu a dat vreun semn cum ca nu te-ar mai iubi sau era distant atc poti sa crezi ceea ce iti zice, dar daca a fost dragastos si grijuliu cu tine ar fi exact inversul la ce suntine el.In momentul in care nu mai simti nimci pentru pers de langa tine e normal sa termini rel si daca incearca sa gaseasca o scuza cum ca ii era mila si lasa lucrurile asa doar ca sa nu iti faca rau ar insemna un chin pentru el si nu cred ca a fost asahee heeEl s-a gandit cei drept la faptul ca vei suferi dar daca dupa despartire a preferat sa ramaneti pr si mai ales sa mai iesiti pe afara si el sa se comporte ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, atc e clar ca a tinut la tine, insa nu isi da seama ca in felul acesta iti face mai mult rau.Incearca sa discuti cu el si sa lamuriti lucrurile, sa aveti o discutie sincera pentru ca sa nu mai existe nelamuriri.Baftawinking

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu cred ca problema voastra este de cu totul alta natura, dar ca sa zic mai multe trebuie sa stiu: tu crezi in Dumnezeu?

| Dan a răspuns:

Cred ca fostul iubit are o problema sentimentala, lasa-l, cauta pe altul mai bun la suflet, este neserios.Noroc sa ai!

| Gabitsza a răspuns:

Nu stiu ce sa cred.probabil el zice adevarul da' s-a obisnuit cu tine si acum se simte prost si vrea macar sa te mai vada
oricum daca vrei sa numai ai de'aface cu el schimba'ti nr de telefon si daca o sa vina la tine nu ii raspunde. o sa uiti usor usor de el.
bafta :*

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Da poti sta si mai mult. e vorba de obisnuinta si de lenea da ati cauta jumatatea.acea comoditate. spune-i asa ma baiatule daca chiar ma iubesti lasa-ma sa fiu fericita. daca te mai cauta dupa asta ignoral...are cu totul alt interes decat iubirea

| Bombonica_5811 explică:

@Zenithf da cred in Dumnezeu

| Bombonica_5811 explică:

@Zenithf chiar sunt curioasa sa imi spui parerea ta.

| robertino87 a răspuns:

Buna

e dureros ce ti-a spus el, incearca sa nu te mai gandesti, respingei apelul, nu ii raspunde la sms. daca te intreaba de ce nu ai raspuns, ii spui sec "eram ocupata". sau mai bine schimba numarul de telefon!
probabil ca sa obisnuit cu tine si ii e greu si lui, desi numai vrea sa mai continue relatia.
ca sa te calmezi citeste cate o rugaciune, spera la ceva nou; eu unu iti recomand sa mergi la Manastirea dintr-un lemn; acolo exista o icoana a Facatoare de Minuni. pe mine m-a ajutat enorm de mult.