| AndreeaAL a întrebat:

Buna lume. Am 18 ani si de curand m-am indragostit de un tip de aceeasi varsta ca a mea, l-am cunoscut intr-un joc. Am inceput sa vorbim pe skype, si i-am dat nr meu de telefon.Am petrecut cu el o zi vorbind pe skype iar seara i-am spus ca imi place.Nu a fost prea surprins pentru ca si el ma placea. In fine, mi-a spus ca de cateva zile se despartise de fosta care il inselase, culmea e ca ea inca il mai viziteaza ca "amici" si nu imi place asta (cu toate ca nu suntem impreuna).Iar acum imi spune ca se muta in Bucuresti, aproape de mine el fiind din Sibiu. Nu stiu daca sa mai continui sa vorbesc cu el sau sa il las sa isi refaca viata langa aia.
Heeeelp. Un sfat daca ai fost vreodata intr-o situatie de genul.
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el se muta langa tine si pleaca de langa aia, nu vad problema. Nu cred ca e aia atat de nebuna sa vina dupa el la Bucuresti asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Te tine calda pana gaseste ceva prin Bucuresti.

Nu s-a despartit de aia.

| AndreeaAL explică (pentru cristimihailov):

Sincer si eu m-am gandit la asta. Dar acum a aparut asa-zis-a "Sis" a lui, de care e nedespartit.

| cristimihailov a răspuns (pentru AndreeaAL):

Buna,

Povestea are o intrebare: desteapta pari, simpatica pari, de ce accepti tot rahatul asta de la el?

Doresti sa fie in oroce fel relatia ta cu el? Cere-o. Il vezi ca o da la nuante, spune-i pa, si cauta pe cineva mai apropiat cerintelor tale.

De oameni nesiguri de ei sau de propriile lor sentimente... cu astia nu ai ce sa faci. Ca iti vor pune eticheta "bandaj".

Sa te caute cand se vindeca de probleme. Daca intamplator, atunci, trenul tau asteapta pe peron, vor urca in viata ta. Daca nu, asta este.

| NAT0 a răspuns:

De ce te îmbeți cu apă rece?
Nu tot ce se vorbește în mediul online este adevărat.
Poate că te „place" să te aibe la mână.laughing dacă tot îl vizitează domnișoara respectivă.laughing
Dacă o să se mute aproape de tine. Ieși cu el și așa o să-l cunoști cu adevărat, pe internet ești cine vrei tu să fii, nu cine ești cu adevărat.

Răspuns utilizator avertizat
| Martadelivery a răspuns:

Daca va veti vedea, uita-te in ochii lui, daca au o sclipire inseamna ca te placa, nu trebuie sa iti faci griji, daca fosta lui
l-a inselat pe el si nu el pe ea, atunci daca ea l-a inselat pentru ca ii trebuia pe cineva mai bun, sau poate ea voia sa faca sex cu el, si acesta nu a vrut, probabil ca de aia l-a inselat, nu are de ce sa iti faci griji

| AndreeaAL explică (pentru Martadelivery):

Cred ca voi astepta momentul cand va veni in Bucuresti, ne vom vedea si vom hotara ce va fi.