| Dєєค a întrebat:

Deci am o problema. Eu locuiesc cu parintii si bunica. Si ea mereu se baga in ceea ce fac eustraight face Ieri am iesit cu niste prieteni cu care parintii nu prea sunt de acord si mama a zis ca bine... dar lu` tata i-am zis ca merg pe la o colega. Toate bune si frumoase dar seara bunica mea imi zice ca stie cu, cine am fost si ca ii spunea ea lu` tati si ca vad eu dupa aia, etc. Tata e mai sever:-s Mama a zis ca incearca ea sa vorbeasca cu bunica si cu tata. Mai nou bunica zice ca vrea sa vina si la scoala sa vada cate absente am bla blaraised eyebrows Se baga mereu si nu stiu ce sa fac ca sa inteleaga ca am si eu parinti care pot sa se ocupe de mine, nu imi trebuie ajutorul eistraight face

Răspuns Câştigător
| bitsyboom111 a răspuns:

Pai am o idee! fa-i pe plac,fi lingusituare cu bunica ta si-ai sa vezi ce-o indulcesti! stii si tu cum sunt femeile astea batrane,au ramas blocate in timp cu regulile lor stupide, asa ii gadili inima si o faci sa creada ca esti o fata cumintica si la locul ei. pune-o pe mama ta sa vorbeasca cu ea despre tine, ca doar nu ea face legea in casa voastra! succes!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ba in mod clar iti trebuie ajutorul ei, fiindca tu iti minti parintii. Sa stii ca nu exista gest mai grav pentru un copil decat sa-si minta unul din parinti. Tu cum te mai poti uita in ochii tatalui tau, cum mai poti manca din macarea cumparata din truda lui cand stii ca ti-ai batut joc de el si l-ai mintit? Este ceva extrem de urat si imi pare tare rau ca exista copii ca tine, care batjocoresc tot ce este mai sfant pe pamant, relatia cu parintii lor.

| mgtow a răspuns:

Stii cum sunt babele se baga in tot ce nu trebuie hmm incearca sa faci chestile incat sa nu stie ea sa nu afle sau cealalta cale ar fi sa o dati afara din casa ca asa nu se poate ori vb toti 4 clar ori out.

| PinkTerror a răspuns:

Este batrana si are nevoie sa se simta importanta. a trait o viata si acum se teme ca o sa fie uitata si vrea sa se impuna... incearca sa vb cu ea nu mama nu tata, ci tu si spune-i niste lucruri mai triviale da spune-i de parca ar fi secrete pe care le stiti numai voi doi astfel unu ii arati ca e importanta pentru tine si ca apreciezi parerea ei si in acelasi timp o testezi sa vezi daca poti avea incredere in ea.

bunicii uneori pot sa fie cei mai buni aliati daca stii cum sa ii aduci langa tinewinking

Have Fun