| BlackCat2310 a întrebat:

Buna! Luna trecuta pe 20-21 am avut un contact sexual neprotejat in urma caruia a trebuit sa iau o pastila escapelle. Pe 28 mi-a venit ciclul mai repede, de obicei mie iki vine pe 11-12, iar luna asta nu mi-a venit pana acum, e vreo sansa sa fiu gravida?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pastila aceea e un cocktail de substante care actioneaza ca hormonii, asa ca iti deregleaza menstruatia, chiar daca de obicei iti vine regulat pe 11-12.Si va mai dura ceva pana se regleaza din nou.In locul tau as mai astepta. Dupa ultima perioada, ai mai facut sex? Daca raspunsul e nu, atunci nu sunt sanse sa fii gravida.

| sammie a răspuns:

Mai bine îți faci test de sarcină.