| Name177 a întrebat:

Luni noapte am incercat sa am un contact sexual cu partenera si incercand sa o dezvirginez am simtit ca ejaculez si am scos-o si am ejaculat, precizez ca nu aveam prezervativ. Este posibil sa ramana insarcinata? La aprroximativ 14 ore a luat pastila de a doua zi escapelle.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Procesul de dezvirginare se produce in momentul in care se produce simpla atingere a glandului (a capului) de pielita himenului care acopera intrarea in vaginul fetei. Iar in cazul vostru penisul a intrat intr-o anumita masura in vagin, asa ca a avut loc dezvirginarea, insa fara sa se fi produs si deflorarea in cazul in care himenul a ramas intact/intreg.
Sarcina s-ar fi putut forma numai/doar in singurul caz si anume doar daca in acel moment al sexului ciclul menstrual era in PERIOADA FERTILA si ar fi ajuns in mod sigur si sperma in vagin.
In caz contrar pastila de a 2-a zi a fost folosita in mod cu totul INUTIL dar si IRESPOSABIL fiindca si-a ''otravit'' organismul si si-a dereglat ciclul menstrual pe termen lung absolut fara rost. Insa indiferent de situatia reala de fat din acel moment, formarea sarcinii devine practic imposibila intr-o proportie de peste 99% deoarece a folosit pastila Escapelle in primele 24 de ore, cu sau fara rost. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata era in perioada fertila, da, sunt sanse sa ramana insarcinata, chiar dac a luat pastila de a doua zi, fiind luata dupa multe ore ore cu sanse minime sa-si faca efectul.
Vin totusi si intreb: chiar nu ai avut 2 lei in buzunar, sa cumperi un prezervativ?

| Name177 explică (pentru Violleta2022):

Chiar daca i virgina si n am ejaculat in ea? Am scos o si dupa cateva secunde am ejaculat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Name177):

Nu mai este virgina, pentru ca a existat penetrare vaginala!
Atata vreme cat ai penetrat-o chiar si 1cm, defloarea s-a prdus si virginitatea a zburat.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea, nu poste fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Daca a luat escapelle nu este insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastila de a doua zi e o nenorocire! Dumnezeu ne-a lasat cu puţe şi păsărici ca să ne reproducem, nu ca să omorâm copiii cu pastile de a doua zi! Păcătoşilor! Te blestem să ajungi impotent, iar ea frigidă! Şi să vă căsătoriţi!

| Adi88 a răspuns:

Pai ai dezvirginato sau nu? Ai bagat veverita in scorbură? Daca ti ai dat drumul inauntru e posibil depinde daca era in perioada fertila.

| Name177 explică (pentru Adi88):

Nu am bagat o destul incat sa o dezvirginez si nu mi am dat drumul in ea, mi am dat drumul afara dupa ce am scos o

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Name177):

Procesul de dezvirginare se produce in momentul in care se produce simpla atingere a glandului (a capului) de pielita himenului care acopera intrarea in vaginul fetei. Iar in cazul vostru penisul a intrat intr-o anumita masura in vagin, asa ca a avut loc dezvirginarea, insa fara sa se fi produs si deflorarea in cazul in care himenul a ramas intact/intreg.
Sarcina s-ar fi putut forma numai/doar in singurul caz si anume doar daca in acel moment al sexului ciclul menstrual era in PERIOADA FERTILA si ar fi ajuns in mod sigur si sperma in vagin.
In caz contrar pastila de a 2-a zi a fost folosita in mod cu totul INUTIL dar si IRESPOSABIL fiindca si-a ''otravit'' organismul si si-a dereglat ciclul menstrual pe termen lung absolut fara rost. Insa indiferent de situatia reala de fat din acel moment, formarea sarcinii devine practic imposibila intr-o proportie de peste 99% deoarece a folosit pastila Escapelle in primele 24 de ore, cu sau fara rost. Multa sanatate!

| Name177 explică:

Mentionez ca nu ne am dezvirginat niciunul!