| AnAiLuI a întrebat:

M`am certat cu prietenul azi si mi-a dat 2 palme in microbuz am sunat`o pe mama si mi-a zis sa nu-l mai bag in seama nici macar sa-l sun. Eu il iubesc si nu vreau sa-l pierd. Nu stiu ce sa fac spuneti-mi voi. Mentionez ca m`am certat cu el deoarece ieri nu am venit acasa cu microbuzul in care era el ci cu o ora mai trz am plecatsad

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mama ta are dreptate, ce iubire e asta dacă nu te respectă şi n-are încredere în tine? Azi două palme, mâine-doi pumni, poimâine-ştirile de la ora 17:00...asta îţi doreşti de la viaţă, o relaţie sau o căsnicie în care o iei pe coajă ori de câte ori întârzii, ori de câte ori se întâmplă ceva ce nu-i convine? Faci cum crezi dar ţine minte, numai primele palme sunt greu de dat, dacă nu reacţionezi şi nu-l pui la punct, îi va fi tot mai uşor să ridice mâna asupra ta...

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-l. Cel mai greu a fost sa te loveasca prima data. De acum inainte te va lovi tot mai des si tot mai dur, pana cand o sa ajungi la spital sau, Doamne fereste, o sa te omoare in bataie. Sunt cu sotul meu de aproape 6 ani, niciodata nu m-a lovit, oricat de rau ne-am certat, nici macar nu a ridicat mana asupra mea.

| baru a răspuns:

Ori ce inceput are si un sfarsit

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Azi 2 palme, maine cine stie...
Doar pentru ca nu ai venit cu microbuzul in care era el nu trebuia sa dea in tine. Daca te-ar fi iubit te-ar fi inteles si nu ar fi dat in tine.
In locul tau i-as da papucii pentru ca mai incolo, cine stie, e capabil si sa te bata in adevaratul sens al cuvantului.
Te inteleg ca il iubesti si nu vrei sa il pierzi, insa nu merita iubirea ta!

| Ana a răspuns:

Cum sa te loveasca, mama ta are dreptate, nu merita sa-l mai bagi in seama deloc, daca te-a lovit asta inseamna ca nu te apreciaza.

| smartalogu a răspuns:

Paraseste-l, mama ta stie mai bine. Sunt 2 miliarde de baieti in lumea asta, sunt convins ca o sa iti gasesti altu repede.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Daca tinea intr-adevar la tine u cred ca ar fi avut curajul sa te loveasca! Sincer, ar trebui, incetul cu incetul, sa uiti de el. Tu il iubesti dar lui nu ii pasa de asta. Daca avea vreo problema cu tine trebuia sa o rezolvati pe cale amiabila nicidecum prin lovituri. Mai bine ai discuta cu el si cadeti la o intelegere, dar iti spun ca nu cred ca asta este baiatul potrivit pentru tine. Sper ca te-am ajutat! BYe bYe si mult succes pe viitor

| Atotstiutorul a răspuns:

Zi mersi ca nu ti-a dat mai multe, esti norocoasa ca ai scapat asa ieftin, de acum incolo sa il asculti sa i te supui dorintelor si fanteziilor lui sexuale!

| mada. a răspuns:

Pai tie ti se pare asta a fi un motiv pentru care sa dea in tine? Chiar crezi ca meritai? El nu are niciun drept sa dea in tine, nu conteaza ce faci sau nu faci u ...deci eu cred ca nu merita nimic si cum a fost in stare sa dea in tine o data asa o sa fie in stare sa o faca si a 2, a3, a4 oara fara nicio problema...asa ca cel mai bine e sa nu mai vb cu el chiar daca te suna el. bafta:-)

| love you soo much... a răspuns:

Daca sa ajuns la asta ca ti-a dat doua palme, lasa-l dracului sa te sune el si sa te caute, in primul rind sa-si ceara scuza ca te-a lovit, ca putea doar sa vb cu tine si aveai sa intelegi ca doar nu esti muta sau surda sau cu retard mintal.Esti in primul rind fata, iar noi fetele trebuim ocrotite, protejate si iubite dar nu lovite si injosite in fata la toti...Asa ca lasa-l mai bine el sa te caute si fa-l pe el sa umble din urma ta dar nu tu din urma lui.Demonstreazai putina indiferenta si ai sa vezi ce ok o sa fie pe viitor...
PPOOOPPP...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O. O Te-a lovit. Nu te merita.Mama ta are dreptate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti impaca din nou cu el si spune-i mamei tale ca poate sa accepte si ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata asa mi s-a intamplat sh mie; dar el ma iubea prea mult si nu a suportat sa-l mint, daca te iubeste sa nu-l parasesti ca nu mai sunt multi baieti care stiu sa iubeasca...sh voi ca draq vb daca nu stiti, cand veti fi in aceeasi situatie atunk sa vb...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tia dat doua palme? Doamne. eu in locul tau i le.as fi dat inapoi. si nici ca m.as mai fi uitat inapoi. daca e pampalau si nu vede ca tu il iubesti, dal dracul!